Координаційний комітет громадського бюджету Рівного 11 жовтня офіційно затвердив сім малих та дванадцять великих проєктів, які мають реалізувати в громаді у 2022 році. Про це повідомив журналіст Суспільного. На реалізацію проєктів-переможців передбачили 10 мільйонів гривень.

Громадський бюджет Рівного 2022

Члени координаційного комітету на засіданні 11 жовтня проголосували за проєкти-переможці, які рівняни підтримали шляхом голосування.

Перемогли великі освітні проєкти:

Громадський бюджет Рівного-2022: хто переміг Облаштування спортивного багатофункціонального майданчика зі штучним покриттям на території ЗОШ №10; Багатофункціональний спортивний майданчик на території ЗОШ №18; Інженерна STEM-лабораторія у школі №12;

Великі проєкти-переможці:

Встановлення наземних пожежних гідрантів для забезпечення безпеки важливої інфраструктури міста; Мініфутбольне поле у Квасилові; Реконструкція відділення відновного лікування КНП "Міська дитяча лікарня"; Профілактика раку шийки матки шляхом вакцинації дівчат віком 9-14 років.

Перемогли малі освітні проєкти:

Встановлення дитячого майданчика на території дитсадка №41 вул. Гранична 4а (район 12 школи); Облаштування спортмайданчика для дітей з особливими освітніми потребами (вадами зору) в ДНЗ №35; Культурно-просвітницький осередок під відкритим небом; Встановлення вуличних тренажерів на території ЗОШ №23.

Малі проєкти-переможці:

Стерилізація безпритульних котів та кішок; Проведення Рівненського фестивалю електронної музики "Атмосфера"; Рiвненський мiський фестиваль "Мелодiя дитинства"; Благоустрій прибудинкової території амбулаторій №3, 4 КНП ЦПМСД "Ювілейний" для безпеки та комфорту; Тренажерно-спортивний простір у мікрорайоні "Новий Двір"; Національно-патріотичне виховання учнівської молоді; Встановлення дитячого ігрового майданчика на вул. Андрія Мельника, 18; Дитячий міжнародний фестиваль народної хореографії та культури "Стежками Мавки". Проєкт, який втретє не підтримали

Комітет розглянув також звернення авторки проєкту №79 – "Реконструкція спортивного майданчика ЗДО №40". Олена Прокопчук просила знайти гроші на його реалізацію, адже на громадський бюджет його подають вже втретє, але для перемоги не вистачає кілька десятків голосів.

"Він соціально важливий, розроблений з урахуванням специфіки тих спортивних знарядь, які потрібно для дітей зі специфічними захворюваннями органів дихання. В нас в садочку 320 таких. 26 дітей мають дуже важку форму астми, 46 – з обструктивним бронхітом, дуже багато з бронхолегеневою пневмонією, хронічні бронхіти, отити. Співпрацюємо з "Особливою дитиною" і ми розробили специфіку занять з цими дітками. Хочемо, щоб врахували наше прохання, щоб зробили виняток для цих хворих діток, – звернулася до комітету Олена Прокопчук.

Вартість проєкту – 240 тисяч гривень. Координатний комітет вирішив направити звернення й проєкт на управління освіти, аби реалізувати його через програми управління освіти.

Що відомо У Рівненській громаді завершилось голосування за проєкти Громадського бюджету. Усього на сайті проголосували понад 23 тисячі жителів, що стало рекордом. Голосування за пропозиції тривало з 17 вересня до 1 жовтня включно. Голосування за проєкти громадського бюджету стартувало 17 вересня. На розгляд винесли 107 проєктів на загальну суму у майже 65 мільйонів гривень. Освітніх проєктів – 34. Цьогоріч немає жодного проєкту, який стосується розвитку велоінфраструктури, енергоощадження, медійної галузі та транспорту. Загалом автори проєктів залишили 117 заявок, проте десять з них відхилили через невідповідність положенню та неможливість їх реалізації. Суть громадського бюджету у тому, щоб кожен житель громади міг запропонувати свою ідею, яку місто, у випадку перемоги, профінансує.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело