Виставка "Блокпост пам’яті", присвячена російсько-українській війні, відкрилася у Хмельницькій художній школі. Експозиція складається з особистих речей солдат, які загинули під час бойових дій на території Донецької та Луганської областей.

Кожен експонат виставки має свою історію, власника та конкретне місцезнаходження на полі бою, розповідає доброволець, учасник подій, які відображені в експозиції, Андрій Бахта. Пригадує: "За кілька годин бою ця сільська будівля перетворилась у руїни. Хлопці, які загинули біля цієї будівлі - це Горай Олексій, Набегов Роман, Сухенко Максим. В цих скринях речі, якими користувались бійці".

На кожному ящику світлина загиблого воїна. Документи, фотографії, шеврони, нагороди і особисті речі бійців, котрі вже ніколи не повернуться додому. Кожна річ у експозиції тому доказ. Усе знаходиться у ящиках для військового майна, додає Андрій Бахта.

Виставка

Відвідувачка виставки Олена Андріюк каже: їй тут все знайоме. Її син служив у восьмому полку спецпризначення і загинув під Іловайськом. Пригадує: "21рік йому був, два місяці і два тижні. А загинув 29 числа при виході з цього котла. Вісім місяців довелося його шукати, був невідомий".

Організував виставку пошуковець, який брав участь у зборі представлених експонатів, Павло Нетьосов. Каже, сьогодні йому принесли документи загиблого хмельничанина сержанта Неживого Миколи Миколайовича, який загинув в 2019 році. "Ми з його дружиною обговорювали те, що на базі цієї виставки поставити ще одну вітрину. Родина передасть речі. І ми можемо вже розповідати про вашого земляка", - каже пошуковець Павло Нетьосов. Додає: виставка працює з 2016 року як пересувна. Вперше її експонували 14 жовтня 2014 року. Налічує вона понад тисячу експонатів.

Переглянути "Блокпост пам’яті" можна до 12 листопада у Хмельницькій художній школі.

Читайте також Пам'ятні дошки двом загиблим учасникам АТО/ООС відкрили у Хмельницькому

Джерело