З першого липня 2021 року, з моменту запуску ринку землі, у Миколаївській області уклали 714 угод щодо купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення.

Про це під час брифінгу розповів перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Георгій Решетілов.

Георгій Решетілов розповів, що за статистикою, здебільшого укладаються договори купівлі-продажу — 86 відсотків від загальної кількості договорів про землю. 14 відсотків — це договори дарування.

Ринок землі: на Миколаївщині за три місяці уклали понад 700 угод купівлі-продажу

"Середня ціна по Україні складає 43 тисячі гривень, у Миколаївській області — 23 тисячі 641 гривня. Тобто власники земельних ділянок чекають на збільшення вартості та не поспішають продавати", — розповідає Георгій Решетілов.

Читайте також: " Теплові мережі "Миколаївоблтеплоенерго" на 95 відсотків готові до опалювального сезону — Логвінов"

За словами голови відділення Нотаріальної палати України в Миколаївській області Кирила Нехимчука, не можна дарувати землю сільськогосподарського призначення людині, яка не є родичем.

Що відомо У ніч на 31 березня 2020 року український парламент ухвалив закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". Закон надає власникам сільськогосподарської землі право на продаж своїх ділянок (паїв), а також купувати землю. До цього часу люди могли передавати землю лише в оренду. Верховна рада 18 травня схвалила закон № 2195, який передбачає порядок продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності. 24 травня президент України Володимир Зеленський публічно підписав закон, який спрощує населенню та бізнесу доступ до землі. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело