13 жовтня Миколаївська обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначила відсутність постачання природного газу бюджетним установам надзвичайною ситуацією регіонального рівня. Таке рішення має спростити процедуру укладання договорів на постачання газу та дасть можливість вийти на переговорну процедуру.

Про це кореспондентам Суспільного розповів начальник управління з питань цивільного захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Євген Пронін.

У Радсадівській територіальній громаді з 13-ти бюджетних закладів у трьох альтернативне опалення – вугільне та електричне. Інші до подачі тепла технічно готові.

Коли та за якою ціною бюджетні установи Миколаївщини зможуть придбати газ для опалення

"Розпочаті аукціони, для закупівлі газу. Стартували ми по 24 гривні. Ми знаємо, що підписаний меморандум 30 вересня, в якому вказана ціна 16 грн 40 коп., але закінчуються зараз торги, і після закінчення торгів, це надасть можливість укладати прямі договори із "Нафтогазом" по 16,4 грн", — розповів Радсадівський сільський голова Юрій Піньковий.

За словами Юрія Пінькового, у 2021 році грошей у бюджеті Радсадівської громади достатньо для того, щоб пройти опалювальний сезон. Наступного ж року планують переводити бюджетні заклади на альтернативні види опалення.

"Підвищується ціна на газ, підвищується і ціна на всі інші витратні матеріали, пов’язані із опалювальним сезоном: це і вугілля, це і дрова, це і палети. Тому наскільки це буде вигідніше, не знаю, впевнений на сто відсотків, що ми відійдемо від таких глобальних проблем щодо вартості і підключення", — сказав Юрій Піньковий.

30 вересня представники Кабінету міністрів, Офісу президента, "Нафтогазу", Асоціації міст України та Конгресу місцевих і регіональних влад підписали меморандум про врегулювання проблемних питань у галузі постачання тепла й гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 років. Його мета — не допустити підвищення тарифів.

За словами начальника управління житлово-комунального господарства Миколаївської облдержадміністрації Євгена Гладкова, по блоку теплопостачальних підприємств буде діяти ціна на рівні 7,42 грн за кубометр до кінця опалювального сезону.

"І що теж важливо і впливає на місцеві бюджети, досягнуто зваженого рівня ціни для потреб бюджетних організацій на рівні 16,4 грн за кубометр протягом опалювального періоду і на весь 2022 рік", — сказав Євген Гладковий.

Меморандумом задекларовані принципи підтримки місцевих бюджетів у вигляді компенсацій.

"Збільшується дохідна частина за рахунок додаткових чотирьох відсотків податку на доходи фізичних осіб, якщо раніше надходило 60 відсотків, то зараз буде 64 плюс акциз по паливу 13,44. Це дозволить трохи збільшити дохідну частину місцевих бюджетів і збалансувати належні видатки на оплату енергетичних ресурсів", — розповів Євген Гладков.

Читайте також: "Нафтогаз" готовий до 15 жовтня укласти угоди з бюджетними організаціями Миколаївщини — Кузьмін"

Всім бюджетним установам газ поставлятиме товариство з обмеженою відповідальністю "Нафтогаз Трейдинг". Вартість буде фіксованою до кінця 2022 року.

"Нафтогаз" постачатиме газ для бюджетних установ за ціною, яка становить 13,7 грн без ПДВ, без транспортування. Ця ціна, зауважу, є в рази нижчою ніж поточна спотова ціна. Якраз за рахунок того, що ми змогли запропонувати ринкову ціну, фіксовану наступних 15 місяців, ми змогли забезпечити так, що зараз бюджетні установи будуть платити набагато менше", — сказав голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

Всі розпорядники коштів повинні укласти типові договори із ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг". Після цього у бюджетних установах почнеться опалювальний сезон.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело