За добу медики отримують більше тисячі викликів

У Черкасах медики швидкої просять звертатися до них лише у невідкладних випадках. Щодня чимало пацієнтів викликають бригаду, аби їм поміряли температуру чи тиск, а коли чують відмову починають обурюватися. У ситуації розбиралися журналісти "5 каналу".

Навушники для прийому викликів тут знімають лише під кінець робочого дня. Диспетчери швидкої працюють у напруженому режимі.

Просять поміряти тиск чи температуру: медики закликають пацієнтів у Черкасах свідомо викликати швидку – сюжет (Відео)

"Тисяча за добу, за тисячу вже перевалила кількість. Ми фізично не справляємось їх всі прийняти, в нас багато неприйнятих викликів. Це не означає, що люди не дозвонились, вони дозвоняться за третім, четвертим разом, диспетчерів мало, загрузка велика. Фізично не справляємось вчасно всім відповісти", – каже старша диспечерка Черкаської обласної станції екстреної допомоги Валентина Тищенко.

Вони не лише направляють бригади до пацієнтів, а й консультують, бо ж у третині всіх випадків – не потрібен виїзд швидкої. Найчастіше пацієнти просять поміряти температуру, тиск чи просто оглянути. З такими зверненнями фельдшерка Людмила Касьян стикається під час кожного чергування.

"Поступає виклик сатурація 88, людина задихається, приїжджаєш – вона бігає по дому, займаться своїми справами, каже ну от я зателефонував до сімейного, а вона сказала, якщо якісь питання викликайте швидку, ну і зателефонував, щось мені не подобається, чому я так довго хворію", – розповідає фельдшерка Черкаської обласної станції екстреної допомоги Людмила Касьян.

Швидка з минулого року відповідно до постанови уряду виїжджає лише до пацієнтів у тяжкому стані: після ДТП, при серцевих нападах та травмуваннях. Медики швидкої не призначають лікування і не проводять огляди. Утім, деяких дозвонювачів це обурює. Таких викликів у керівника черкаської екстренки назбиралася ціла колекція. Він не втомлюється нагадувати, що від відповідальності кожного, хто звертається може залежати чиєсь життя. Нині диспетчери швидкої намагаються відсіяти не екстрені звернення.

"Якщо у вас шось термінове, щось сталось на вулиці, серцевий напад, не дай боже ДТП чи ще шось, ми повинні бути там дуже швидко, а як ми можемо там бути швидко якщо ми їздимо, вибачте, міряти 37,2. Ті самі люди потім будуть розповідати де ж та скора, подивіться у ваше вікно – у ваших сусідів міряє температуру скора, ще раз говорю одне – викликайте свідомо", – підсумував керівник Черкаського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Фесун.

Лікарі нагадують: якщо ваш стан не критичний, окрім сімейних лікарів завжди можуть допомогти у кабінеті невідкладної допомоги, вони є у кожній поліклініці.

Яна Гривачєвська, Черкаси, "5 канал"

Нагадаємо, у неділю, 10 жовтня, було зафіксовано рекордну кількість викликів швидкої допомоги в Україні. Впродовж доби за терміновою медичною допомогою звернулися більш як 44 тисячі українців.

Джерело