У Черкасах волонтери шукають домівку п’ятьом кошенятам, яким пощастило вижити: інші двоє померли. За словами зооволонтерки Яни Тябут, восени таких знайд, залишених в коробках на вулиці, побільшало, виправити ситуацію могла б стерилізація безпритульних тварин.

Стерилізація безпритульних тварин у проєкті: черкаські зооволонтери шукають родину для п'яти кошенят

За інформацією Яни Тябут, нині єдиний вихід уникнути подібних ситуацій — стерилізувати безпритульних тварин, який у Черкасах дві тисячі. Нині ж є розроблений проєкт, мета якого робити такі операції. Але його досі не реалізували, зауважила зооволонтерка.

До "котячого кафе" у Черкасах кішка Саміра прийшла сама, розповіла засновниця кафе Анна Ткаченко:

"Ми її підібрали, і виявилося, що вона з сюрпризом – вона була вагітна".

До "котячого кафе" у Черкасах кішка Саміра прийшла сама, розповіла засновниця кафе Анна Ткаченко:

"Ми її підібрали, і виявилося, що вона з сюрпризом – вона була вагітна".

Тепер Саміра живе у компанії чотирнадцяти таких котів та кішок. У кафе вони як на котячому курорті: мають свої забави, харчування та іграшки. Не полишені й уваги відвідувачів.

Анна додала, що всіх безпритульних котів прихистити вони не можуть, бо підкидають їх мало не щомісяця. Так, у вересні у картонній коробці на порозі хтось залишив кошенят.

"Я шокована, бо я не розумію як можна так вчинити. Малюки були зовсім сліпі і їх залишили напризволяще".

Знайд дівчина взяла відгодовувати додому. І тепер має мрію:

"Щоб вони знайшли родину, жили довго і щасливо".

Знайти родину для інших п’яти котиків мріє і волонтерка та засновниця доброчинної організації "Доброкіт" Яна Тябут:

"Урожайніший цей рік. Не знаю, чи пов’язано з теплом чи з дощами, але кошенята, на жаль, ростуть як гриби".

Вона розповіла, що кошенят, загорнутих у шмат тканини, знайшли мешканці багатоповерхівки біля гаражів. Двоє тваринок були мертві, вижило п’ятеро.

"Люди з цього будинку зжалілися. Вийшли і забрали цих кошеняток з вулиці і перший час їх підгодували, щоб вони окріпли".

Підкидьків вона приносить до ветклініки, аби впевнитися, що малюки здорові. За її словами, таких клієнтів, які стали непотрібними господарям, чи котрі народилися на вулиці, тут бачать часто. І намагаються прилаштувати до родин.

"В районі «Депоту» їх викинули. В коробочці поставили турботливо теж. Двоє манюнчиків вже поїхали в родину, а дві дівчинки і братик в горошок ще шукають родину".

Як розповіла Яна Тябут, годують та доглядають тваринок за гроші волонтерів. Цього року котячий приплід як ніколи рясний, розповів ветлікар Олексій Чиженко.

"Деякі самі приходять. Ви ж бачили, що біля клініки сіренький котик з’явився днів п’ять тому, напевно".

І зооволонтерка, і ветлікар зазначили: єдиний вихід, аби безпритульних тварин стало менше, – стерилізація. Відповідний проєкт виграв торік у конкурсі "Громадський бюджет" і мав реалізуватися за гроші із місцевої скарбниці. У міській раді оголосили тендер серед ветклінік, але поки охочих проводити стерилізацію не знайшлося. Волонтерка розповіла чому:

"Тому що ті умови, які там були зазначені – жовтень місяць, а програму треба реалізувати до грудня 21-го року. Тобто це треба бути роботизованим чи автоматизованим хірургом, щоб дві тисячі тварин стерилізувати за 2-3 місяці".

"Ту кількість тварин, яка запланувалась, вона мала бути реалізована за рік. Рік це 12 місяців. Тобто ту кількість тварин за два місяці навіть нереально стерилізувати, якщо клініка не буде закриватись і будуть всі клініки робити одночасно – це нереально", — пояснив Олексій Чиженко.

Начальник управління житлово-комунального господарства міськради Андрій Наумчук розповів, що ветклініка, яка візьметься за стерилізацію, зможе робити стільки операцій, скільки встигатиме. Процедуру ж оплачуватиме місто:

"Такого ж нема, що у нас є така кількість тварин і їх повністю за день треба стерилізувати. Це максимально можлива кількість, можна й менше. Штрафної ж санкції за стерилізації меншої кількості там немає".

Та додав, щоб ініціатива зооволонтерів запрацювала, треба згуртувати не лише ветклініки, а й інші організації:

"Ветклініка може робити саму стерилізацію. Вона ж не буде їх відловлювати цих тварин. Інша організація може відловлювати, але не робитиме стерилізацію. Інша – перетримуватиме тварин".

Якщо проєкт цього року не вдасться втілити в життя, зробити це спробують наступного, додав Андрій Наумчук.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також 100 днів ринку землі: як відбулась реформа на Черкащині Без зупинки серця: у Черкасах провели першу заміну серцевого клапана на штучний "Лялька мандрує світом": у черкаському краєзнавчому музеї відкрилась виставка Доброволець батальйону "Донбас" у Черкасах презентував книги про війну

Джерело