У Хмельницькому в кінотеатрі Шевченка відбулася прем’єра фільму про загиблого офіцера-розвідника Максима Яровця. Щоб підготувати годинну кінострічку, довелося відзняти 6 годинне відео, розповідає авторка сценарію фільму Анастасія Сбродова. Знімальна група проїхала 3 тисячі кілометрів. Була в Мар’янці, Авдіївці, Лисичанську, Львові. У фільмі знімалися 15 людей. Зйомки почалися 17 серпня 2021 року, закінчилися 5 жовтня.

Найважче у створенні фільму про Максима Яровця була поїздка на передову, пригадує його друг Владислав Бондар.

"Ця ідея вже народилася давно, ще минулого року. Я перебував у відряджені в Миколаєві. І тоді мені Максим приснився. Ми якраз запустили поїзд на весні, імені його. І прийшла ця ідея створити кінострічку. Поїзда на Донбас, поїздка на передові позиції. Тому що це все вирішувалося на рівні Міністерства оборони, СБУ. Це був найскладніший етап", - говорить Владислав Бондар.

У Хмельницькому відбулася прем'єра фільму про загиблого офіцера-розвідника Максима Яровця

80 відсотків фільму йшло не за сценарієм, каже авторка стрічки Анастасія Сбродова.

"Наприклад, коли ми їхали на схід, ми хотіли записати військового із роти, у складі якої був Максим, але так виявилося, що в них була ротація. Я звичайно втішилася, що вони повернулися додому без втрат. Але це вже був такий перший збій, що в нас пішло не по плану, тому що військового саме зі 130-ки ми не могли там записати", - пояснює Анастасія Сбродова.

За словами Анастасії Сбродової, фільм розвивається за двома сюжетними лініями.

"Перше це повністю історія про Максима Яровця, а друге це поїздка в зону ООС. І цією другою сюжетною лінією ми хочемо сказати, що війна триває, а по друге, що Максим він безумовно герой, але герої не тільки ті хто гинуть, але герої повертаються живими, це величезна кількість людей", - каже Анастасія.

Двом людям досить важко зняти документальну стрічку, переконаний оператор-постановник фільму "Максим Яровець" Володимир Бобінський.

"Певно те, що ми ночували на передовій, з військовими. Це певне саме більше, що нам запам’яталося. Ця атмосфера вся. Це було в Авдіївці, якраз 18 серпня", - говорить оператор фільму.

Прем’єра фільму відбулася у кінотеатрі Шевченка, у залі якого стрічку переглянули 200 людей. Фільм достовірно передав характер та емоції Максима, говорить його подруга Вікторія Кірсенко.

"Важко було тільки в тому випадку, коли я знаходила усі переписки з Максимом, усі фотографії з дитинства. Ну взагалі я вам скажу так, емоційно важко", - каже Вікторія

Дівчина пригадує, у Максима було гарне почуття гумору.

Максим Яровець загинув поблизу Авдіївки 5 жовтня 2016 року. Підірвався на міні. Указом Президента від 3 лютого 2017 року Максима нагороджено орденом "Богдана Хмельницького" ІІІ ступеню. Посмертно.

Що відомо Потяг, що з’єднує Хмельниччину і Луганщину назвали на честь героя України Максима Яровця П'ять років минуло від дня смерті лейтенанта Збройних Сил України, хмельничанина Максима Яровця, котрий загинув на сході країни під час виконання бойового завдання від вибуху розтяжки. На той момент йому було двадцять один рік, розповів Суспільному друг Максима - Владислав Бондар. За його словами, до Дня Захисника України 14 жовтня представлять кінострічку про події на сході країни та про Максима Яровця. У фільмі будуть спогади батьків, друзів та побратимів загиблого лейтенанта.

Джерело