Щоби правильно харчуватися, треба ставитися до їжі як до підтримки здоров’я та гарного самопочуття, вважає полтавська дієтологиня-нутриціологиня Юлія Пахуща. Для налагодження раціону радить деякі продукти не вживати, а кількість деяких – зменшити. Більше про це у Всесвітній день здорового харчування, який відзначають 16 жовтня, читайте у матеріалі Суспільного.

Аби змінити свій раціон харчування на правильний, найважливіше – діяти поступово, говорить дієтологиня.

«Не можна одного дня прокинутися і почати обмежувати себе повністю у споживанні хліба чи солодкого. До цього треба прийти поступово. Наприклад, якщо людина п’є чай із двома ложками цукру, то спочатку треба класти одну, потім пів однієї ложки, і поступово прийти до того, щоб пити чай без цукру»

За її словами, збалансовані прийоми їжі сприяють системності харчування. Більшість людей не має структури у споживанні їжі, тому прийоми треба продумувати завчасно.

Як почати правильно харчуватися: поради полтавської дієтологині «Потрібно харчуватися близько трьох разів на день без перекусів. Багатьом людям достатньо навіть двох разів. Але це в першу чергу залежить і від людини, і від хвороб, які вона має, а також від темпу життя»

Важливим елементом правильного харчування є вода. Її треба пити перед кожним прийомом їжі. Добова норма для людини з вагою 70 кілограмів – це приблизно 1,5 літра води на день.

«Треба розуміти, що наш організм сприймає і ту воду, яка є у перших стравах і напоях. Так, наприклад, якщо це чай без цукру, то організм буде сприймати його як воду. Але якщо ми говоримо про газовані напої, магазинні соки, то це не вода»

Варто поступово відмовлятися від тістечок та шоколаду, адже вони шкодять здоров’ю. Фруктозу можна отримати у фруктах та сухофруктах, говорить Юлія.

«Чорний шоколад можна вживати, але не всю плитку за день. Це має бути чорний шоколад, де вміст какао-бобів перевищує позначку 80%».

Раціон здорового харчування, за словами дієтологині, повинен містити також із крупи, бобові та овочі.

«Потрібно вживати хліб, але білий взагалі виключити зі свого раціону. Чим простіший склад хліба, тим він кращий. Зловживати хлібцями я не раджу, бо іноді в них більше калорій, ніж у буханці хліба»

За словами Юлії Пахущої, щоб правильно харчуватися, потрібно не зловживати алкогольними напоями, солодкими та жирними стравами, а ще – хлібобулочними виробами.

«Так звані перерви, коли ви один раз на місяць їсте фаст-фуд, солодке та алкоголь, – це насамперед величезний стрес для організму. Якщо ви вже харчуєтеся правильно, ваш організм засвоїв усі харчові звички, а рецептори нормалізувалися»

За словами дієтологині, перехід до правильного харчування – це тривалий процес. Найскладніше – дотримуватися правил та не зриватися.

Читайте також:

Не чекай на хвороби, зміцнюй імунітет. 8 способів покращити здоров'я

«Коровай долю показує»: на Полтавщині влаштували фестиваль короваїв

Джерело