ГО «Екомісто» разом з НУ «Чернігівська політехніка» за підтримки Українського культурного фонду з червня 2021 року займаються реорганізацією простору – двору за одним із навчальних корпусів університету. Команда із 20 людей пройшла навчання, поспілкувалася з мешканцями будинків, що поруч, для того, щоб зробити це місце комфортнішим для відпочинку й проведення різних заходів. Про це Суспільному розповів Сергій Забара, креативний менеджер ГО «Екомісто» та координатор проєкту «Простір DIY».

«Наші учасники ескізи, малювали локації розміщення і можливостей цього простору. Тоді у нас розпочалися воркшопи, де ми на практиці малювали, пиляли, різали. Ми створили модульні меблі із деревини – піддонів, які були у використанні, реконструювали лавки».

У вересні тут відкрили майстерню «Plastic Fantastic».

«Місто не живе тільки центром» – на вулиці Бєлова у Чернігові відкрили новий публічний простір

Також біля навчального корпусу переобладнали парковку, звільнивши місце всередині під сцену та глядачів. Ще по периметру розставили міні-клумби та висадили в них квіти. Пофарбували паркани. Робота ще триває.

Активісти хочуть створити спільноту молодих урбаністів, які б могли використовувати цей майданчик для реалізації своїх проєктів. Також – організація креативного хабу на базі корпусу університету.

16 жовтня тут проходив фестиваль DIY – свого роду випробування нової локації.

«Тобто, а чи правильно ми зрозуміли її функцію та конфігурацію? Такі події мають завжди тестувати локацію. Адже неможливо щось створити, якщо ми кажемо про публічний простір, і залишити назавжди – так не працює. Треба завжди вносити корективи, адже за один раз жоден публічний простір не можна збудувати. Ця річ – динамічна, вона змінюється відповідно від пори року, запитів користувачів», – говорить голова ГО «Екомісто» Сергій Безбородько.

З його слів, цей фестиваль запрошує людей подивитися на результати проєкту, і дасть зрозуміти організаторам, що вони зробили правильно, а що – ні.

«Сама локація – дуже крута. Вона всередині мікрорайону. А в нас не вистачає таких ось локальних культурних центрів. Адже місто не живе лише єдиним центром – є багато локальних осередків, в кожного – свої жителі, своя філософія, історія, вже напрацьовані транзитні маршрути, сформовані спільноти. І тут ми хочемо створити такий собі подієвий майданчик, щоб він міг використовуватися для безлічі інших заходів і запитів: кіно, музика, урбаністика і навіть виставка домашніх тварин».

Далі планують комунікувати з жителями мікрорайону, тестувати нові локації й заходи і, зрештою, створювати те, що людям подобається.

Активісти створили мурал на стіні майстерні «Plastic Fantastic». Авторка ідеї, ескізу та самого зображення – екоактивістка Альбіна Колесніченко.

За її словами, коли обговорювали облаштування простору, виникла ідея створити яскраву точку, яка б приваблювала людей підійти на цю локацію й роздивитися її. Вирішили разом, що це має бути мурал.

«Близько тижня я розробляла ескіз. Тут зашифровані символи того, яким нам, екоактивістам, хотілося б бачити місто, в якому ми живемо. Людей, які переважають над будинками, багато рослин. Місто – пішохідне, велосипедне, самокат тут є. Місто у світлих приємних тонах. Також тут не випадково є птахи – так ми нагадали, що місто – це не тільки місце життя людей, а і прихисток для тварин».

Фестиваль триває два дні – 16 та 17 вересня.

Читайте також:

Нові речі з використаного пластику: У Чернігові відкрилася майстерня «Plastic Fantastic»

Джерело