16 жовтня із нагоди Дня українського козацтва, свята Покрови та Дня захисників і захисниць України, що відзначали 14 жовтня, на острові Хортиця відбувся Фестиваль шабельного бою.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Олена Черкун.

Фестиваль шабельного бою розпочався з театралізованої реконструкції головного епізоду Хотинської битви. Втілили її актори обласного академічного музично-драматичного театру ім. Володимира Магара за мотивами роману запорізького письменника Валентина Терлецького «Книга Сили. Віра».

У Кінному театрі на острові Хортиця відбувся Фестиваль шабельного бою

"8 жовтня 400 років тому, у 1621 році, завершилась Хотинська битва. Це одна з найбільших козацьких перемог. Бо тоді під Хотином (нинішня Чернівецька область) 41 тисяча війська Запорозького зупинила просування велетенської трьохсоттисячної армії Османа Другого - султана, який йшов підкоряти Європу", — розповідає Валентин Терлецький.

"Козацька тема - це наша тема. І ми вважаємо, що, чим більше ми будемо займатись як історичним фехтуванням , чим більше будуть проводитися гарні свята , будемо згадувати щось з нашого славного історичного минулого, тим краще ми будемо почувати себе зараз", — наголошує Михайло Савицький, актор Запорізького обласного академічного музично-драматичного театру ім. В. Магара.

Учасники театру козацького бою «Запорозький Спас» продемонстрували глядачам бойове мистецтво рукопашу, бою на шаблях, стояння на цвяхах та склі. Зокрема, одна з них, Олександра Мурцхваладзе у «Спасі» понад 8 років. Близько чотирьох із них дівчина виступає разом із театром.

"Коли ти стаєш на гвіздки, навіть, не описати словами. Ти можеш на них стати тільки, коли ти відчуваєш себе сильною. Я цьому навчилась, насправді, не так давно, але дуже рада, що я таке вмію. У кожній дівчині є перчинка і кожна дівчина хоче вміти себе захистити. Це моє місце, я відчуваю його на 100%", — поділилася Олександра Мурцхваладзе.

Актори Кінного театру показали козацьку виставу «Як то було на Січі». Вхід на неї для учасників АТО був безоплатний.

Також під час фестивалю, вперше в Кінному театрі, відбулося спецпогашення маркованого художнього конверта «В серцях потомків – слава козаків» від Укрпошти. А для дітей влаштували майстер-клас із шабельного бою.

Читайте також: У Запоріжжі для містян створили фотозону за мотивами радянського фільму “Весна на Зарічній вулиці”

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

Джерело