Черкаський кераміст Іван Фізер взяв участь у Всеукраїнському артпроєкті, присвяченого 30-й річниці Незалежності України. Митець створив унікальну роботу з глини, у якій показав українську ідентичність, розповіла Суспільному кураторка проєкту Тетяна Литвиненко.

Гігантські скульптури Незалежної України встановлені в новій парковій зоні Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному на Полтавщині.

За словами Тетяни Литвиненко, Національний музей-заповідник українського гончарства отримав грант на проведення Національного симпозіуму монументальної кераміки "Гіганти Незалежної України" від Українського культурного фонду:

Роботи черкаського скульптора доповнили Всеукраїнський артпроєкт

"Це поліфункціональна художня акція, покликана возвеличити засобами художньої кераміки визначальну дату в розбудові Соборної України. Ми за лічені дні зібрали команду мистців, які створили по-справжньому величні скульптури", — розповіла кураторка проєкту Тетяна Литвиненко.

За умовами участі, упродовж місяця митці виготовили й встановили монументальну скульптуру не меншу п'яти метрів висотою та не менше одного метра шириною. Семеро українських художників-керамістів створили скульптури з глини. Серед скульпторів у проєкті взяв участь черкаський художник-кераміст Іван Фізер.

"Моя робота називається «Дерево роду». Ідея відтворити саме дерево роду виникла одразу. Спочатку в думках я бачив її певними фрагментами, а потім усвідомив, візуалізував, що воно має бути. У цій композиції основа – це тварина, вона уособлює в собі природу, адже природа – це початок, з чого все почалося, це наш творець. З цієї тваринки росте дерево – це вже ми, наші попередники й пращури. Завершує композицію на верхівці цього дерева пташка – символ України, нашого народу", – розповів Іван Фізер.

Іван Фізер зазначив, що найвідповідальніша робота була під час монтування творів, адже професійно змонтована скульптура – це запорука безпеки, тривалого терміну її експлуатації та гідний вигляд:

"Як і інші учасники, я теж нервував, щоб все вийшло добре. Поспішав робити свою композицію. Адже часу не так і багато було, а робота велика. Моя – майже шість метрів заввишки. Її не лише зліпити потрібно було, а й висушити, випалити й змонтувати. Я радію, що все вдалося", — поділився Іван Фізер.

Побачити скульптуру Івана Фізера можна до 30 жовтня на території Національного музею-заповідника українського гончарства, що в Опішному.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Доброволець батальйону "Донбас" у Черкасах презентував книги про війну Із фронту повернувся з собакою: черкаський доброволець пригадав дні на війні "Мамо, я на війні": черкащанка "Марго" про життя жінки на фронті "По іншому не міг": історія черкащанина, який загинув під час оборони Донецького аеропорту "Лялька мандрує світом": у черкаському краєзнавчому музеї відкрилась виставка

Джерело