Після проходження випробувань доступні акумулятори можна буде запустити у масове виробництво

Акумулятори з торфу. В Естонії навчилися переробляти природне паливо на компоненти зарядних елементів. Новітня технологія може вирішити проблему дорожнечі акумуляторних батарей і зробити крок до доступних електромобілів. Подробиці дізнавався журналіст "5 каналу".

Мальовнича Естонія на півночі Європи майже на чверть вкрита болотами. Країна дуже багата на родовища торфу. Вчені з університету Тарту навчилися отримувати необхідні для електричних батарей хімічні речовини.

Естонські вчені створюють екологічні акумулятори з болотного торфу: з якою метою та як їм це вдається (Відео)

"В Естонії дуже багато торфу. Здебільшого ми його не використовуємо. Хоча він годиться як добриво та пальне для обігріву осель. Цей торф ми пропускаємо через подвійний синтез і виготовляємо з нього вугільний порошок. Який підходить для виробництва натрієвих акумуляторів", – зазначив професор хімії університету Тарту Енн Луст.

Натрій-іонні акумулятори майже не відрізняються від звичних нам літій-іонних батарей за своїми якостями, натомість мають низку переваг. По-перше, дешевизна компонентів. Натрій майже у 100 разів дешевший від літію, тим більше не боїться повної розрядки до нуля. Це робить транспортування та експлуатацію таких носіїв значно легшими.

"Нам потрібні дешеві засоби для зберігання величезних об'ємів електроенергії. Єдиний вихід – це акумулятори. Зокрема, натрій-іонні, які значно дешевші за літієві", – додав Енн Луст.

Загальносвітова потреба в літії зростає і до 2025 року сягне 1 мільйона тонн на рік. Провідні автоконцерни вже анонсували повний або частковий перехід на виробництво електричних автомобілів з 2025. Винахідники закликають владу Естонії інвестувати у перспективний напрямок та виділити кошти на будівництво заводу з виробництва торф'яних акумуляторів. Утім, такі батареї ще мають пройти випробовування і довести свою ринкову та виробничу доцільність. Лише після цього можна буде запустити у масове виробництво доступні акумулятори.

Павло Штельмах, "5 канал"

Дивіться також: Юні винахідники: львівські студенти розробили програму розпізнавання живого обличчя – як це працює

Джерело