Деякі актори до зйомок зброї в руках не тримали

В очікуванні прем'єри. Ще одна воєнна драма від Ахтема Сеїтаблаєва має вийти на екрани. Напередодні відзняли останні кадри фільму "Мирний-21". Назву взяли з місця дислокації українських прикордонників, а події з реального життя. Це історія луганських бійців, яких сепаратисти та російські спецслужби безрезультатно намагалися змусити зрадити свою країну в 2014 році. Коли стрічка з'явиться в кінотеатрах і хто виконує головні ролі, знає журналістка "5 каналу".

Сепаратисти намагалася перетягнути українських прикордонників на свій бік, та ті не зрадили свою країну і протистояли ворогу. На основі цих реальних подій і знімають воєнну драму "Мирний-21". У фільмі йдеться про події червня 2014 року. Бойовики терористичної "ЛНР" захопили держустанови та військові частини. Оточили і базу, де були українські прикордонники. Командир загону Олександр Авдєєв, якого грає актор Андрій Самінін, повідомляє своїм підопічним, що ті виконали завдання, але мають покинути будівлю, бо так наказало керівництво. Його прототипом є Сергій Дейнеко, який нині очолює Держприкордонслужбу, а тоді керував Луганським прикордонним загоном.

Воєнна драма Ахтема Сеітаблаєва

"Мій герой повинен сказати найважчі слова для воїна.  Вони пережили сильний мінометний обстріл, вони стали воїнами. Тобто, ці люди не стріляли до цього", – каже актор Андрій Самінін.

Деякі актори до зйомок зброї в руках не тримали. Аби вжитися в роль, вони спілкувалися з реальними учасниками тих подій.

"Такі фільми потрібно і знімати, і дивитися, бо це частина нашої історії, і вона стосується нас безпосередньо. Ці хлопці справжні герої", – розповідає актор Максим Девізоров.

Не злякалися погроз і не піддалися на обіцянки окупантів, мовляв якщо перейдуть на їхній бік, то отримають і посади високі, і грошові винагороди. Оцей актор грає сепаратиста на позивний "Койот", який і займався тим, аби переманити керівника загону на ворожий бік.

"Роблячи добре свою роботу, я сподіваюся, якщо я працюю на загальну ідею, яка, зрештою, глядачу в глядацькому залі дуже правильні і хороші емоції прищепить", – наголошує актор Олексій Тритенко.

Аби наблизити глядача до реальних подій, довелося побудувати декорації, а потім чимало з них підірвати. Упродовж двох місяців стрічку знімали на Київщині та у самій столиці. Вдвічі довше шукали локації для зйомок. Складно було знайти місцевість, схожу на ту, де відбувалися реальні події.

"Ми збирали це в такий пазл і це було найскладніше відтворити, щоб люди повірили в те, що вони реально знаходяться у цій історії", – запевнила виконавча продюсерка фільму "Мирний-21" Валерія Ткачук.

Щоб не лише локації, а й люди у кадрі передали реальність тих подій,акторський склад також обирали дуже ретельно.

"Тут немає випадкових людей. Це з одного боку і мої друзі і вони надзвичайні професіонали. З деякими з них я зустрічався на території інших стрічок, з кимось в "Кіборгах"", – акцентував увагу режисер фільму "Мирний-21" Ахтем Сеітаблаєв.

Перед зйомкою на майданчику тиша, лише режисер ділиться з акторами своїм баченням картини. На екрани стрічка "Мирний-21" має вийти у квітні наступного року.

"Події, про які ми розказуємо у своїй картині вони продовжуються. Війна на сході продовжується", – підсумвав актор Андрій Самінін.

Лідія Середюк, Олексій Іванченков, "5 канал"

Дивіться також: "Зошит війни": документальний фільм про події на сході України глядачі можуть не побачити – причина 

Джерело