Равликову ферму під Харковом 10 років тому заснував і нині розвиває Валерій Ігнатов. Через пандемію попит на равликів знизився — їх переважно замовляють за кордон. Як живуть циркунівські равлики — дивіться у четвертому епізоді "Умандрували: за Харковом".

Площа равликової ферми у селі Циркуни складає майже 30 гектарів. Власник називає її найбільшою в Європі.

"Ми в цьому бізнесі вже понад 10 років. Почалося із відвідування ресторану за кордоном. Тоді я ще не куштував цього, це була дивина. І в Україні цього напряму не існувало", — говорить Ігнатов.

Равликова ферма, шериф села та корова: четвертий епізод

Найбільшим попитом у Європі користується равлик Muller. Він готується приблизно годину, смак схожий на курку, каже підприємець.

"На початку шляху це все було набагато цікавіше. Була дуже гарна маржа, в районі від трьох до п’яти євро. Зараз ціна на равлика в Європі на опті — від одного до півтора євро за кілограм. Ціна невигідна, тому 80%, а то й 90% підприємств в Україні позакривали цей бізнес, бо це гра в одні ворота", — пояснює Ігнатов.

Також у четвертому епізоді "Умандрували: за Харковом" ви побачите, як ведучий Микола Грім вчитиметься доїти корову на фермерському господарстві родини, яка переїхала до села Довжик з Харкова, та познайомиться із шерифом села.

Читайте також

Фермер-блогер, тропічний сад та пермакультура: перший випуск "Умандрували: за Харковом"

Олійниця, випічка та розписи власноруч: другий випуск "Умандрували: за Харковом"

Староста села, косплеєрки та байкери: третій випуск "Умандрували: за Харковом"

Джерело