Посилені вимоги для міжобласних перевезень, які почнуть діяти в Україні з 21 жовтня, негативно вплинуть на легальних перевізників і частину з них змусять працювати “в тіні”. Про це в етері Суспільного заявив президент ГО “Союз перевізників України” Валентин Демчук. При цьому, як варіант вирішення цієї ситуації, він запропонував проводити безкоштовні швидкі тести на автовокзалах.

Що зміниться

З 21 жовтня, згідно з урядовою постановою, набудуть чинності нові правила для міжобласних пасажирських перевезень.

"Якщо ми говоримо про Рівненщину, а ми зараз у "жовтій" зоні, то має бути документ про вакцинацію, міжнародний ковідний сертифікат, який, окрім інформації про вакцинацію, може містити дані про ПЛР-дослідження, якому не більше 72-х годин і може бути запис про перенесене нещодавно захворювання. А може бути просто ПЛР-тест, якому не більше 72 годин", – пояснила заступниця директора обласного департаменту охорони здоров'я Олена Гандзюк.

При цьому вона зауважила, що відповідальність у випадку, наприклад, з автомобільним транспортом, покладається на перевізника. І водій з 21 жовтня перед виїздом в рейс має перевірити у пасажира не лише квиток, а й наявність котрогось із зазначених документів.

"Це прості для розуміння документи й не потрібно спеціальної кваліфікації для того, щоб подивитися сертифікат і чи проведена вакцинація", – зауважила Олена Гандзюк.

Як це бачать перевізники

Президент ГО “Союз перевізників України” Валентин Демчук проти того, що всю відповідальність у цьому випадку поклали на перевізника. І натомість пропонує запровадити на автостанціях безкоштовні обстеження пасажирів швидкими тестами.

"Експрес-тест у Німеччині, наприклад, коштує не більше 1,5 євро, а в нас – 300 гривень. То ми його могли б їх там купити, привезти сюди. І нехай безкоштовно їх роблять пасажирам на автовокзалах. Але для цього потрібні люди, які мають право робити цей тест – лікарі чи інші фахівці", – заявив Валентин Демчук.

Президент "Союзу перевізників України" також вважає, що нові правила перевезень пасажирів нашкодять легальним перевізникам і змусять працювати “в тіні”. Оскільки пасажирам вигідніше буде користуватися послугами, де не вимагатимуть підтвердження про вакцинацію або ПЛР-тесту.

“Це не стосується нелегальних інтернетсервісів, легкових автомобілів до восьми посадкових місця і так далі. Тобто це не стосується нелегальних перевезень, які, як показала практика, в період жорсткого карантину практично замінили легальних перевізників на маршрутах. Тобто уряд, коли видавав цю постанову, взагалі не подумав про бізнес, про податки”, – сказав Демчук.

Нагадаємо, нові правила не стосуються перевезень всередині області чи міського транспорту.

Що відомо Кабінет міністрів затвердив нові правила пасажирських перевезень між областями на час карантину. Тепер пасажири та водії будуть зобов'язані мати при собі сертифікат вакцинації або результати ПЛР-тестування. У МОЗ пояснили, які документи потрібні для поїздок між регіонами. З 21 жовтня "Укрзалізниця" змінює правила залізничних перевезень у далекому сполученні (денні, нічні та швидкісні поїзди) на "жовтому" та "червоному" рівнях.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело