28 людей щепили проти коронавірусу 24-го листопада в амбулаторії села Мартинівка, що на Канівщині. Імунізувати населення розпочали у березні. Про це Суспільному повідомила сімейна лікарка Тамара Сас.

За словами Тамари Сас, у перші тижні охочих було до десяти людей в день, за місяць охочих збільшилося у чотири рази. Нині більше приходять ті, хто отримує вже другу дозу, або ж довго вагалися з першою.

За місяць охочих побільшало у четверо: як в селі на Черкащині вакцинують проти COVID-19

Серед перших відвідувачів кабінету щеплення — місцева жителька Юлія Кононенко. Вона розповіла, що відтягувала зі щепленням, тому що боялася:

"Потім побачила, що люди роблять і нормально переносять вакцинацію. Я прийшла й зробила. Першу зробила нормально. У мене в родині онучка маленька і я хвилююся, щоб її не заразити. Через те я і зробила. І сама для себе звичайно, бо і на роботу треба їхати, а так кажуть, що не приймають".

Отримав другу дозу і двадцяти восьмирічний Станіслав Коляда. Він зазначив, що щеплюватися не наважувався до останнього, бо хвилювався за реакцію організму:

"Такі страхи саме, що фізично не перенесу. Боявся, а тепер на роботі сказали «потрібно», то так вийшло".

У черзі з маленьким онуком чекала і Тамара Скорик. Жінка розповіла, що щепитися вирішила, аби не наражати на небезпеку дітей:

"Всі щепляться, то й ми думаємо, що можливо все буде нормально. Тим більше у нас дітки маленькі, то обов’язково треба".

Не було часу раніше щепитися, тому прийшов сьогодні, розповів шістдесятидворічний Сергій Царенко.

"Ми в селі вдома, тут у нас робота й інші справи, куди нам було спішити. А зараз вже під осінь коронавірусу більше, то треба приймати вакцину, щоб були живі, здорові всі".

Щепити людей в амбулаторії розпочали з березня 2021 року. Як розповіла медсестра Марія Приходченко, нині тут наявні чотири вакцини.

"CoronaVac – виробництва Китай, вакцина Pfizer, вакцина AstraZeneca і Moderna поступила сьогодні (24 листопада - ред.). Ми складаємо списки, запрошуємо людей, координуємо їх і робимо щеплення".

Імунізують охочих тут двічі на тиждень, коли приїздить лікар. Тамара Сас з Канівської лікарні розповіла, що у Мартинівці обслуговує 600 пацієнтів, із них вже 60 відсотків щепилися:

"Обмеження подіяли та трішки злякалися люди. Зараз в першу хвилю мало в цій місцевості хворіло людей, зараз їх хворіє більше. Бачать, що хворіють важко нещеплені, тому йдуть на вакцинацію. Протягом літа у нас було 30-40 людей — це раз в тиждень ми щепили. А інший лікар приїздить щовівторка, він теж таку кількість людей щепить. Зараз вже йдуть трохи менше, але все одно людей багато".

Що відомо Черкащина із 12 листопада область перейшла у “червону” зону. Забороняється робота закладів громадського харчування, торгових центрів, ринків, магазинів, кінотеатрів, а також проведення масових заходів. Водночас обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників вакциновані, а відвідувачі мають ковідний сертифікат, або ж актуальний ПЛР-тест. У Черкаській області вісім закладів (п'ять – "першої хвилі", п'ять – "другої хвилі"), де надають допомогу хворим на COVID-19. Розгорнуто 1 960 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 1 808 ліжок, це 92%, розповіла Суспільному заступниця голови Черкаської облдержадміністрації, яка курує медицину, Лариса Кошова. До цього списку планують додати ще дві лікарні. В області працюють 101 пункт щеплень, 32 центри вакцинації та 25 мобільних бригад.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Заповнений на 77%: як працює ковідний шпиталь у колишньому пологовому будинку в Черкасах Попит зріс: у черкаському закладі вищої освіти вакцинують проти COVID-19 У Черкаському кардіоцентрі проводять операції без розрізів

Джерело