Ковідне відділення Черкаської районної лікарні, яка розташована у селі Червона Слобода нині заповнене на 80 відсотків. Це один із трьох закладів в області, який може госпіталізувати вагітних, розповіла Суспільному завідувачка інфекційного відділення Олена Заболотна.

У лікарні три корпуси, у яких лікують ковідних пацієнтів. В один із них ушпиталюють вагітних. Нині у закладі на лікуванні 82 людини, з них одна породілля, та дві вагітні жінки.

Заповнене на 80%: як працює ковідне відділення Черкаської районної лікарні

Черкащанка Наїна Сидоренко на восьмому місяці вагітності. Жінка спочатку лікувалась вдома:

"Мене чоловік розтирав горілкою, і чай з малиною і з лимоном робив. Використовували всі народні методи, аби не нашкодити дитині".

Коли стало гірше – звернулись до лікаря. Наїні діагностували запалення легень та коронавірус і ушпиталили.

"Я дуже боялася антибіотиків, бо дитинку ж ношу. Але дівчатка тут дуже привітні хороші, поставили мене на ноги", – розповіла жінка.

Зараз пацієнтка почувається добре і готується до виписки – вдома її чекають ще двоє дітей:

"Вони за мною вже скучили дуже, хочуть, щоб їхня сестричка з’явилась на світ здоровенька", – розповіла Наїна.

Вагітних лікують по-особливому, адже відповідальність подвійна, розповіла лікарка Марина Канюка:

"Не всі антибіотики можна жінкам отримувати, коли вони носять дитину. Також вони можуть себе почувати один день краще, один гірше, тому навіть коли вони себе краще почувають, ми їх все одно залишаємо ще на 8-9 днів, щоб поспостерігати за їхнім станом".

Зі слів лікарки, інколи їм доводиться виконувати роль "мами".

"Всі жінки які у нас лікуються – вагітні або після пологів. Вони п’ють антибіотики і їм не можна годувати груддю. Тому наші санітарки, медсестри й лікарі годують сумішшю діток, які народжуються, пеленають їх".

У інфекційному відділенні перебувають пацієнти середньої й складної тяжкості. Пенсіонерка Ольга Панченко на лікарняне ліжко потрапила 27 днів тому. До кисню жінка підключена цілодобово.

"Мене реанімували шість разів. Зараз стан стабільний завдяки медикам, вони мене на 200 відсотків витягли з того світу. Я їм буду вдячна, поки житиму, до останнього подиху".

Зі слів лікарки, нині пацієнтів поменшало, а тиждень тому ліжка облаштовували навіть в коридорі.

"Ще минулого тижня відділення було забите, а зараз такий період, коли захворюваність пішла на спад, але ми вважаємо, що це не надовго. Це як затишшя перед бурею".

Відвідувати пацієнтів тут заборонено – передати можна тільки продукти та ліки через спеціальне віконечко.

96 відсотків пацієнтів, які лікуються у закладі, невакциновані, решта мають одну дозу щеплення, розповіла завідувачка інфекційного відділення Олена Заболотна.

"Тяжкий перебіг хвороби іде однозначно у невакцинованих. У тих, хто вакцинувався удвічі, легший перебіг. Зараз пацієнти поступають у тяжчому стані, ніж минулого року. У них катастрофічно швидко наростає серцева і дихальна недостатності. Фіксуємо летальні випадки майже щодня", – зауважила Олена Заболотна.

Та зауважила, що за кожного пацієнта борються, попри втому і просять людей відповідальніше ставитися до свого здоров’я.

Що відомо Черкащина із 12 листопада область перейшла у “червону” зону. Забороняється робота закладів громадського харчування, торгових центрів, ринків, магазинів, кінотеатрів, а також проведення масових заходів. Водночас обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників вакциновані, а відвідувачі мають ковідний сертифікат, або ж актуальний ПЛР-тест. У Черкаській області вісім закладів (п'ять – "першої хвилі", п'ять – "другої хвилі"), де надають допомогу хворим на COVID-19. Розгорнуто 1 960 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 1 808 ліжок, це 92%, розповіла Суспільному заступниця голови Черкаської облдержадміністрації, яка курує медицину, Лариса Кошова. До цього списку планують додати ще дві лікарні. В області працюють 101 пункт щеплень, 32 центри вакцинації та 25 мобільних бригад.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Коронавірус на Черкащині: третій день одужалих більше, ніж хворих Заповнений на 77%: як працює ковідний шпиталь у колишньому пологовому будинку в Черкасах Примірки вдома і онлайн-замовлення: черкаський бізнес у "червоній" зоні

Джерело