25 листопада православна церква вшановує ікону Пресвятої Богородиці "Милостива". В цей день віряни моляться перед іконою та просять заступництва. 

Ікону Пресвятої Богородиці "Милостива" написав святий Лука. Спочатку чудотворна ікона Божої Матері "Милостива" перебувала у християн на території Єгипту, потім вона подорожувала та затрималася в Константинополі до 12 століття, передає портал "Доброта". 

Згодом одному з паломників  Ісаії наснився сон, що ікону потрібно доправити на остов Кіпр гору Кіккіос. Чоловік зробив все, як було в його сні, і відтоді вона має назву ікона Богородиці "Кікська". Потрапивши на острів, завдяки святому образу почали відбуватися чудеса.

День ікони Пресвятої Богородиці

День ікони Пресвятої Богородиці

Наразі список ікони Пресвятої Богородиці «Милостива» особливо вшановують у місті Мукачево в Миколаївському монастирі для жінок.

Молитва перед іконою Пресвятої Богородиці "Милостива"

 

О Пресвята і Преблагословенна Мати Господа, Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Милостива Богородице і Пріснодіво Маріє! Припадаючи до святої та чудотворної ікони Твоєї, смиренно молимося до Тебе, Благої та милосердної Заступниці нашої: вислухай голос грішних молінь наших, не зневаж зітхань від душі, побач скорботи і біди які прийшли до нас, і як велелюбна воістину Мати поспіши на поміч нам, сумним, що впали у велику кількість гріхів і повсякчас прогнівляємо Господа і Творця нашого, Його ж ублагай, Заступнице наша, щоб не погубив нас із беззаконнями нашими, але явив нам чоловіколюбно Свою милість.

Випроси нам, Владичице, у благості Його, тілесне здоров’я і душевне спасіння, благочестиве і мирне життя, землі родючість, добре поліття, дощі своєчасні і благословення згори на всі добрі справи та починання наші, і як у давнину зглянулась єси милостиво на смиренне славослів’я послушника афонського, що співав Тобі пісню хвалебну перед пречистою Твоєю іконою, і послала до нього Архангела Гавриїла навчити його співати пісню небесну, що нею славословлять Тебе ангели на небесах, так прийми милостиво і наше нині старанно принесене Тобі молитвослів’я, і принеси його Сину Твоєму і Богу, щоб милостивим був Він до нас грішних, і продовжить милість Свою всім, хто шанує Тебе і з вірою поклоняється святому образу Твоєму.

О Царице Всемилостива, Мати Божа Всеблага, простягни до Нього богоносні Твої руки, ними ж Його, як немовля носила Ти, і благай Його всіх нас спасти і визволитися від погибелі вічної. Покажи нам, Владичице, Твої щедроти: хворих зціли, скорботних утіш, тим що бідують допоможи, благо поспіши, щоб всім нам носити ярмо Христове в терпінні і смиренні, сподоби нас благочесно життя це земне закінчити, християнський непосоромний конець отримати, і Небесне Царство унаслідувати, материнським заступництвом Твоїм до народженого від Тебе Христа Бога нашого, Йому ж з безначальним Його Отцем і Пресвятим Духом, належить всяка слава, честь і поклоніння, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

Джерело