Миколаївська поліція продовжує досудове розслідування у справі про напад на військовослужбовця Нацгвардії. У випадку доведення провини, фігуранту справи Руслану Коваленку загрожує до трьох років позбавлення волі. Однак зі звинуваченнями чоловік не згоден.

На відео з бодікамер патруля Національної гвардії зафіксований конфлікт, який виник 14 листопада 2021 року між патрулем та чоловіком, який із компанією відпочивав на прибудинковій території по вулиці 3-тя Слобідська.

Подробиці справи дізнавалася кореспондентка Суспільного Валентина Гурова.

У Миколаєві розмова між чоловіком та патрулем Нацгвардії переросла у силовий конфлікт

За словами військовослужбовця Національної гвардії Костянтина Одежинського, компанія привернула увагу патруля своєю поведінкою.

"Ми підійшли представились, сказали: "Будь ласка, припиніть правопорушення, тому що заборонено вживати алкоголь у громадських місцях". На що даний громадянин відповів, що ми для них ніхто і він розмовлятиме тільки із поліцією. Я одразу відреагував та зробив виклик на 102", — сказав Костянтин Одежинський.

Руслан Коваленко говорить, що військовослужбовці Нацгвардії не мають права обмежувати у пересуванні громадян, тому на їхню вимогу не збирався зупинятись.

"Вони почали: "От, ми вас затримуємо". І почали шарпати мене руками. Один нацгвардієць хапає мене за плече, я двічі або тричі кажу: "Приберіть, будь ласка, руки, приберіть". На що вони не реагували, я намагався повернутись і відбити цю руку. Після цього на мене налітають купа нацгвардійців, завалюють на землю, надягають кайданки, ще й шарпали по кишенях", — розповів Руслан Коваленко.

За словами Костянтина Одежинського, патруль попередив Коваленка, що його пересування тимчасово обмежено відповідно до статті 37 превентивних заходів поліції за скоєння адмінправопорушення.

"Я йому оголосив, яка стаття саме, даний громадянин знову не відреагував. Увесь цей час на нашу адресу звучала нецензурна лайка, він далі намагався піти. Мій колега намагався його притримати, на що він (Руслан Коваленко — ред.) повернувся і вдарив його в груди", — розповів Костянтин Одежинський.

Свідок конфлікту Світлана розповіла, що поліцію та швидку допомогу на місце події викликала саме вона, а не патрульні Нацгвардії.

"Лежить чоловік на землі, двоє сидять на ньому. Чоловік у кайданках. Ці, гарні люди, стрибають на ньому. Чоловік навіть не пручався: він не викручувався, не намагався підвестись. Вони вписали мене, мою малолітню дитину і мою подругу, наче ми разом із цими людьми, яких били, наче ми розпивали тут разом алкогольні напої", — розповіла Світлана.

Дружина Руслана Коваленка Анна Піляй, яка була на той момент поруч, розповіла, що чоловік лежав на землі в кайданках та його тримали бійці Нацгвардії, поки не прибув патруль патрульної поліції.

"Перед приїздом поліції його підняли з землі, посадили на лавку та зняли кайданки. Хоча вони кажуть, що це було зроблено значно раніше. Поліція приїхала, за фактом адмінправопорушення до нас чотирьох жодних питань не було, жодного протоколу складено не було", — сказала Анна Піляй.

Заступник командира частини 3039 Артем Щербаков впевнений, що військовослужбовці Національної гвардії діяли згідно з законодавством.

"Усі військовослужбовці, які перебувають на охороні громадського порядку, виконують ті самі завдання, що і підрозділи поліції. Окрім того, що військовослужбовці не мають права складати постанови та виписувати протоколи. Для цього вже запрошуються на місця вчинення злочину або іншого правопорушення представники поліції", — розказав Артем Щербаков.

За словами юриста Дмитра Слободянюка, нацгвардійці мали право обмежити пересування людини, яка здійснювала погрози або активні дії проти правоохоронців.

"Однак, важливим моментом є те, що вони повинні попередити про це (тимчасове обмеження в пересуванні — ред.): "Якщо ви не припините вчиняти ці дії, ми матимемо право застосувати до вас ці заходи", — сказав Дмитро Слободянюк.

18 листопада Руслану Коваленку обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Із довідкою про отримані травми, яку йому видали в лікарні швидкої медичної допомоги, та із зустрічною заявою чоловік звернувся до поліції.

За словами Артема Щербакова, станом на 25 листопада справа про напад на військовослужбовця Нацгвардії перебуває в Центральному відділку поліції, збираються усі необхідні матеріали досудового розслідування. Усі матеріали передадуть до суду для прийняття рішення. З його слів, зі сторони військової частини були надані усі відеофакти, необхідні матеріали, рапорти, дані свідків.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело