Щеплювати проти коронавірусу жителів села Крутьки, що на Чорнобаївщині, приїздить мобільна бригада з Ірклієва. Попередньо для них складають списки охочих, аби привезти потрібну кількість вакцин, розповіла Суспільному сімейна лікарка Тетяна Кут.

Така бригада, за словами пані Тетяни, буває в селі двічі на тиждень. Вакцинувати населення там розпочали у вересні, додала сімейна лікарка Марина Бойченко. Через карантинні обмеження, зауважила вона, за останній місяць охочих щепитися збільшилося втричі.

51-річний Володимир Ус отримав дві дози вакцини. Втім чоловік розповів, що не поспішав вакцинуватися:

"Я не поспішав, та і на роботі не вимагали. Почувався добре. А тоді зважив усе і вирішив зробити щеплення", – зазначив чоловік.

Родина 73-річної Ганни Денисенко коронавірусом перехворіла у квітні, тому зараз, розповіла жінка, вирішила вакцинуватися:

"Багато хто хворіє, потрібно щось робити, аби не хворіти так тяжко".

Другу дозу отримала і 69-річна Ганна Корецька. Розповіла, що вирішила це зробити через карантинні обмеження.

"Коли треба їхати автобусом в Черкаси чи Золотоношу, то не пускають", – зауважила жінка.

За словами сімейної лікарки Тетяни Кут, мобільна бригада щепить жителів села кількома вакцинами: Pfizer, CoronaVac, Moderna та AstraZeneca.

"Сміливіші в нас люди пенсійного віку, а не молодь. Але й молодь також йде, вони віддають перевагу вакцинам Pfizer або Moderna. А люди пенсійного віку частіше обирають собі CoronaVac. Обов’язково людей перевіряємо, питаємо чи є скарги, вимірюємо тиск", – розповіла медсестра Марина Бойченко.

Станом на 25 листопада, додала вона, щепилися близько 50 відсотків населення села.

Що відомо 8 тисяч 591 щеплення проти коронавірусу зробили на Черкащині за минулу добу. Про це повідомила керівниця обласного лабораторного центру Людмила Кравченко. Загалом в області повністю щеплені 344 тисячі 477 осіб – це 30 відсотків населення. Першою дозою вакциновані 430 тисяч 607 осіб. Черкащина із 12 листопада область перейшла у “червону” зону. Забороняється робота закладів громадського харчування, торгових центрів, ринків, магазинів, кінотеатрів, а також проведення масових заходів. Водночас обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників вакциновані, а відвідувачі мають ковідний сертифікат, або ж актуальний ПЛР-тест. У Черкаській області вісім закладів (п'ять – "першої хвилі", п'ять – "другої хвилі"), де надають допомогу хворим на COVID-19. Розгорнуто 1 960 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 1 808 ліжок, це 92%, розповіла Суспільному заступниця голови Черкаської облдержадміністрації, яка курує медицину, Лариса Кошова. До цього списку планують додати ще дві лікарні. В області працюють 101 пункт щеплень, 32 центри вакцинації та 25 мобільних бригад.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також На Черкащині діагностували 523 випадки коронавірусу Заповнене на 80%: як працює ковідне відділення Черкаської районної лікарні Коронавірус на Черкащині: третій день одужалих більше, ніж хворих За місяць охочих побільшало учетверо: як в селі на Черкащині вакцинують проти COVID-19

Джерело