Містянки принесли на площу перед Департаментом соцполітики у Черкасах 95 пар червоного взуття, аби привернути увагу громадськості до проблеми домашнього насилля. Про це Суспільному розповіла організаторка акції Марина Гаркава.

Акцію влаштовують третій рік поспіль. Перед будівлею розклали чобітки, кросівки, туфлі, а між ними – пелюстки троянди.

Червоні черевички на площі: у Черкасах відбулася акція проти домашнього насилля

"Ми робимо це на знак підтримки і нашої солідарності з ними. Сказати, що вони не одні, що вони можуть і мають звертатися за допомогою", – розповіла учасниця акції Олена Коваль.

Черкащанка Алла Бреус з колегами зібрала 10 пар взуття. Розповіла, що участь в акції брала вперше:

"Основною проблемою я вважаю мовчання людей. Чомусь питання насильства замовчують, суспільство, напевно, не звикло говорити про ці речі дуже відверто".

Учасники акції вишикувалися та розгорнули плакати з написами: "Ні, насильству в сім’ї". Такі заходи відбуваються по всій країні протягом тижня.

"Першу таку інсталяцію з червоним взуттям зробила мексиканська художниця. З одного боку, це для привернення уваги, тому що червоне взуття. З іншого боку – це може бути про кров, як символ страждань від насильства. Також побутує така думка, що жінка у червоному взутті на підборах провокує чоловіка на насилля", – зазначила Марина Гаркава.

На площі біля Центру дитячої та юнацької творчості розмістили помаранчевий банер. На ньому усі охочі написали свої історії, побажання та заклики щодо проблеми. Учасниця акції Наталія Кудельська розповіла, що історія насильства була і в її житті:

"Я це пережила самотужки, але якби я раніше знала, що можна було кудись звернутися, я б обов’язково звернулася. На самоті всі свої проблеми дуже складно пережити. Будь-яка сім’я повинна будуватися на моральних цінностях, взаємопідтримці, повазі один до одного, любові".

Еліна Максимець також вирішила своїм написом підтримати жертв насильства.

"Я написала: «Мовчати про насильство, це все одно, що приховувати хворобу». Треба, щоб про це знали, коли людина потерпає від насильства, найгірше, що вона може зробити – це мовчати".

Олександра Пільтей на захід прийшла з плакатом із закликом "Зупинімо насильство".

"Я навчаюся на соціального працівника, тому такі теми мені близькі. Жодна людина не має права бити іншу, вчиняти щодо неї психологічне насилля чи фізичне", – зауважила дівчина.

Серед написів, які залишать учасники, відберуть деякі для створення соціальної реклами, зауважила директорка центру соціальних служб Людмила Савранська.

"Деякі меседжі, які залишають наші містяни, будуть використанні у соціальній рекламі для протидії домашньому насильству. Її запустять у наступному році", – зазначила пані Людмила.

З її слів, аби привернути увагу до проблеми, заходи триватимуть 16 днів.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Написала записку і пішла з дому: на Черкащині розшукують жінку На Черкащині засудили неповнолітнього, який зґвалтував та ледь не вбив 50-річну жінку

Джерело