Четвертий тиждень навчаються дистанційно учні Степанківської школи, хоча всі працівники вакциновані. Про це Суспільному розповіла директорка закладу Катерина Яценко.

У Степанківській школі на Черкащині немає опалення. Що відомо

У головному уборі та із шарфом на плечах вчителька Степанківської школи Валентина Гресь провела онлайн-урок зарубіжної літератури. Вона розповіла, що працюють нині дистанційно, бо у школі не має опалення:

"Відсутнє тепло, дітей запросити в класи ми не можемо. У школі дуже холодно, температура, може, близько п'яти-семи градусів".

Втім учень п'ятого класу Максим Нечаєнко вважає, що навчатися дистанційно складно та не зручно:

"Вдома через телефон інколи не видно, що там написано, і нові теми, важко їх самому розуміти".

Мама хлопчика Алла Нечаєнко додала, що також хоче, аби син ходив навчатися до школи:

"Я бачу, що він боїться поставити якесь запитання, якщо йому щось не зрозуміло. У школі в них більш сприятливі умові, коли вони всі колективом, вони не бояться. Тепер більшість завдань дитина повинна опрацьовувати самостійно", — розповіла Алла Нечаєнко.

Директорка закладу Катерина Яценко зауважила, що із 1 листопада у закладі відсутнє опалення:

"Один чи два дні вкінці жовтня вмикали трохи, до канікул. До цього школа опалювалася газом. Ніяких проблем в опалення взагалі не було. Сьогодні ми потрапили в ситуацію «газових перепитій», які ведуться у державі".

Голова Степанківської громади Ігор Чекаленко пояснив, що відмовитися від газового опалення були вимушені через його здорожчання:

"Ми на поточний рік провели закупівлю газу за ціною чотири гривні за кубометр. Взимку, весною поставляли газ, але десь із літа почала зростати ціна. У результаті вже в жовтні ми закуповували газ по 29 грн за кубометр, коштів, передбачених бюджетом вистачало тільки до 15 листопада і ми просто не були в змозі за такою ціною купувати. Тим більше нові закупівлі скрізь по Україні проводилися: і по 33 гривні, і по 46 гривень, і нам пропонували вже й по 52 гривень за кубометр".

За його словами, економити вирішили шляхом переведення школи на опалення пелетами:

"Один зі спонсорів придбав котел за 300 тисяч гривень, зараз почалися роботи по його встановленню".

Ігор Чекаленко додав, що встановлять котел до кінця цього тижня.

"Станом на сьогодні (25 листопада — ред.) обігрів школи газом обійдеться у пів мільйона гривень, тоді як пелетами — удвічі дешевше. Такий альтернативний варіант вже випробували в сусідньому селі Хацьки", — розповів голова.

Дитсадок "Берізка" перевели на інший вид опалення місяць тому, розповіла його завідувачка Марина Макаренко.

"За місяць ми використали півтори тонни пелетів — це на шість тисяч гривень приблизно. Тоді, коли в цей же час минулого року, коли газ був по чотири гривні, ми використовували два з половиною куби газу на дев'ять тисяч гривень", — зауважила завідувачка.

За словами виховательки Наталії Подолян, у закладі дотримуються температурних норм, бо пелетний котел дозволяє корегувати температуру від 18 до 22 градусів тепла. Дітям комфортно за такої температури та, навіть, після провітрювання, температура відновлюється дуже швидко.

Авторка Наталія Старинець

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Охочі є, а читати немає чого: як працює сільська бібліотека на Черкащині Переміг у конкурсі "Вікі любить Землю": черкаський фотограф розповів про своє захоплення Коронавірус на Черкащині: третій день одужалих більше, ніж хворих

Джерело