За майже три місяці, з вересня по листопад 2021 року, до реанімаційного відділення фтизіопульмонологічного центру, що у Надбузькому, потрапила лише одна людина, щеплена однією дозою вакцини. Решта – невакциновані.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла завідувачка реанімаційного відділення лікарні Тамара Хоміна.

За словами Тамари Хоміної, відділення розраховане на 20 місць. Перебування хворих у реанімації в середньому триває 10-14 днів. І майже кожен із них потребує неінвазивної вентиляції легень.

У реанімації більшість хворих на COVID-19 – невакциновані. Розповідають лікарі Миколаївщини

"Під час цієї хвилі відмічається те, що хворі дійсно поступають дуже важкі, у них дуже велика зона ураження легень, понад 60 відсотків, тобто 70-80 уражених легень – це доволі поширене явище серед пацієнтів. Багато хворих перебувають на допоміжній вентиляції легень, на штучній вентиляції легень і дуже важкий перебіг", — розповідає Тамара Хоміна.

За словами лікарки-фтизіатра Олени Мініч, стан пацієнтів на момент госпіталізації важкий і тому, що до цього дехто з них намагається лікуватись вдома самостійно. У закладі медики надають пацієнтам і психологічну допомогу.

"Через кисневу недостатність, гіпоксію у всіх хворих виникають психічні розлади. Вони всі знервовані, не розуміють, що робити, що з ними відбувається. І тільки коли стан дещо покращується, тоді вони вже трішки заспокоюються", — каже Олена Мініч.

Тетяна у лікарню потрапила на початку листопада разом з чоловіком. Жінка розповіла, у них все почалось із легкого нездужання, хвилями ставало то краще, то гірше. Станом на 26 листопада жінка одужує.

"Ми просто думали, що це бронхіт звичайний. А тоді почалась задишка, слабкість у ногах, ходити взагалі було неможливо і висока температура. Потім викликали швидку, сюди привезли із чоловіком. Чоловік помер", — розповідає Тетяна.

Читайте також: " Ковідне відділення на Миколаївщині. Яка завантаженість ліжок та чи вистачає персоналу"

Тетяна говорить, після хвороби доводиться знов навчатись ходити та дихати. Після реабілітаційного періоду жінка планує вакцинуватись.

"Я вакцинуватимусь обов’язково. Мій чоловік був таким противником! Можливо, якби щепився, він би перехворів у легкій формі, та все. Щеплюватись треба обов’язково", – каже жінка.

Станом на 26 листопада у фтизіопульмонологічному центрі перебувають 126 людей із підтвердженим діагнозом COVID-19. З них 65 на високопотоковому кисні, 60 дихають за допомогою концентраторів.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело