У міському суді Тбілісі розпочалися слухання у справі, в яких також бере участь експрезидент Грузії та чинний голова Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеіл Саакашвілі, раніше затриманий грузинськими правоохоронцями.

Як повідомляє грузинський Перший канал, справа стосується розгону владою мітингу 7 листопада 2007 року. Окрім того, Міхеіла Саакашвілі, та низку інших експосадовців звинувачують у вторгненні на телеканал "Імеді" та захопленні парку Мтацмінда.

Справу розглядає колегія із трьох суддів.

Саакашвілі доправили до суду для розгляду справи про розгін мітингу у 2007 році

Спеціальна пенітенціарна служба Мін’юсту Грузії доправила Саакашвілі із військового шпиталю в місті Горі, де проходить лікування експрезидент, до міського суду Тбілісі вранці 29 листопада.

Адвокат Бека Басілая звернувся до суду із клопотанням про дозвіл усім засобам масової інформації бути присутніми на судовому засіданні та транслювати його у прямому ефірі. Водночас адвокат Шота Тутберідзе вів трансляцію судового засідання у соціальній мережі Facebook, через що отримав попередження від судді та припинив трансляцію.

На засіданні присутні мати Михеіла Саакашвілі Джулі Аласанія, голова Єдиного національного руху Ніка Меліа, а також Хатія Деканоїдзе та Ека Херхеулідзе. Прихильники Саакашвілі зібралися перед будівлею суду. На місцях посилено заходи безпеки.

Що відомо

1 жовтня 2021 року вперше за вісім років колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі прибув з України до Грузії. Своє рішення політик пояснив тим, що "хоче захищати волевиявлення громадян" на місцевих виборах в країні.

Увечері того ж дня його затримали і доправили до в'язниці у місті Руставі. Після цього політик оголосив голодування і назвав себе "політичним в'язнем". Проти Саакашвілі відкрили нову справу — незаконний перетин грузинського кордону.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна повертатиме Саакашвілі, адже він має українське громадянство. При цьому Зеленський розповів, що був здивований тим, що Саакашвілі поїхав до Грузії, адже в Україні він очолює Виконавчий комітет реформ при Офісі президента. Водночас МЗС Грузії заявило, що Грузія не проводила переговорів з Україною щодо екстрадиції Саакашвілі.

14 листопада особистий лікар Саакашвілі Ніколоз Кіпшидзе повідомив, що політик дуже ослаб та вперше не зміг піднятися з ліжка.

До Саакашвілі приїхала Уповноважена Верховної ради України з прав людини Людмила Денісова, однак їй відмовили у відвіданні експрезидента Грузії.

У ніч 20 листопада Саакашвілі доправили у військовий шпиталь у місті Горі. Після цього політик погодився припинити голодування, яке тривало 50 днів, та почав харчуватися за спеціальною схемою.

Місцеві вибори у Грузії завершилися поразкою "Єдиного національного руху" Саакашвілі. Його партія виграла лише в одному муніципалітеті з 15-ти.

Міхеіл Саакашвілі був президентом Грузії у 2004-2013 роках. У 2013 році він виїхав із країни. У Грузії проти нього порушені кримінальні справи, зокрема, заочно засуджено до ув'язнення. 2015 року Саакашвілі отримав українське громадянство і став головою Одеської обласної держадміністрації. Восени 2016 року він пішов у відставку, а у липні 2017 року президент Петро Порошенко підписав указ про припинення громадянства України Міхеїла Саакашвілі. У травні 2019 року новообраний президент Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство. Нині політик очолює Виконавчий комітет Національної ради реформ України.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело