Підготовка автівки до зимового періоду складається з комплексу процедур, який слід починати заздалегідь. Втім перш за все водіям слід змінити характер їзди, зауважив черкасець із 46-річним стажем роботи на станції технічного обслуговування автомобілів Анатолій Цапенко.

За словами Анатолія Цапенка, готувати машину до холодів краще заздалегідь, тобто в міжсезоння. А розпочати підготовку краще з невеликої діагностики.

"Із настанням холодів слід пам'ятати про те, що так швидко, як влітку, автівка не зможе загальмувати. Тож перш за все водіям потрібно змінити характер їзди. Та перевірити справність гальмівної системи", – зауважив механік.

Зима на дорогах: готувати треба не лише машину, а й характер їзди — поради черкаського фахівця

Втім фахівець радить з настанням сильних морозів автівкою не ризикувати:

"В люті морози краще надати перевагу маршруткам чи тролейбусам, адже взимку автомобіль зношується в рази інтенсивніше, ніж влітку".

Якою має бути гума

"Навіть водії-початківці знають, що взимку потрібно «перевзутися». З моменту, коли на вулиці температура повітря становить близько п'яти градусів тепла, слід замінити шини, аби убезпечити свою поїздку. Заміна гуми необхідна тому, що склад літніх шин не дозволяє швидко гальмувати, що особливо необхідно у холодну пору" – розповів фахівець.

Та зауважив, що шини із шипами ліпше підійдуть для поїздок за місто, оскільки краще втримаються на льоду. Не шипована гума зручніша для мокрого асфальту. Він додав, що окрім зимової гуми, шини не повинні бути зношеними:

"Гума, протектор якої стерся, втрачає свою властивість", – зауважив Анатолій Цапенко.

Також фахівець радить збільшити тиск у шинах, оскільки при низьких температурах він знижується:

"Тиск має бути на рівні близько 2,2-2,3, втім, у всіх машинах по-різному. Тиск у всіх шинах має бути однаковим, тому що якщо він різний — машину може заносити".

Та зауважив, що водії, які "одягли" шиповані шини, на заднє скло автомобіля повинні наклеїти трикутний знак з буквою "Ш".

Втім про літню гуму, яку ви зняли з автівки, в зимовий період пан Анатолій теж радить не забувати:

"Літню гуму варто змастити силіконовим мастилом, аби вона не потріскалася узимку".

Перевірте гальма

"Гальмівні колодки ліпше замінити, навіть якщо вони не зношені. Основною причиною їхнього зносу — є різниця гальмівних моментів коліс. Також, при заміні колодок зверніть увагу на гальмівні циліндри. Якщо на них з'явилась гальмівна рідина, це означає, що їх потрібно замінити. А саму гальмівну рідину потрібно замінювати мінімум двічі на рік: якщо вона чорного кольору та має запах гару — це означає, що її терміново потрібно замінити", — пояснив Анатолій Цапенко.

Також фахівець радить перевірити рівень гальмівної рідини та дискові супорта, щоб колеса не заклинювало. При ожеледиці одне колесо може заклинити, а інше працювати нормально — і тоді будуть заноси.

Потурбуйтесь про двигун

"Спочатку варто перевірити, чи потрібно замінити антифриз в системі охолодження двигуна. Це можна визначити, якщо він змінив колір чи помутнів. Як правило антифризи змінюють кожні два роки, та за допомогою тест-смужок можна визначити детальніше стан", — пояснив фахівець.

Заміна мастила має відбуватись, коли пробіг автомобіля складає 5 000-8 000 кілометрів, тоді ж необхідно замінити й фільтр. Як пояснив Анатолій Цапенко, зимові мастила більш рідкі, на відміну від літніх. Від них залежить швидкий старт автомобіля. Зазвичай взимку користуються мастилами зі зниженим індексом в'язкості (5W40, 10W30, 10W40).

Акумулятор

"Щоб при перших морозах не виникли проблеми із запуском двигуна, потрібно перевірити рівень дистильованої води в акумуляторі, оскільки впродовж літа рідина могла випаруватися. Після того, як доллєте рідину, акумулятор потрібно підзарядити. Після цього перевірте щільність електроліту: за умови, якщо вона нижче 1,26, то необхідно або довести її до норми, або замінити акумулятор", — пояснив фахівець.

Також, за його словами, необхідно перевірити акумуляторну батарею на витік току:

"Це перевіряється навіть тоді, якщо акумулятор новий. Заряд акумулятора має бути 14,2 вольта, якщо ж менше — машина буде погано заводитись".

Лобове скло

"Лобове скло автомобіля взимку потерпає через перепад температур. Це несе небезпеку, адже маленька тріщина може перерости в аварійну. Тому перед морозами вимийте скло як із зовні, так із середини. Мити краще спеціальним засобом для очищення скла. Щітки склоочисника також варто замінити. Можна користуватись всесезонними двірниками, так і двірниками зі спеціальним чохлом від льоду і снігу", — пояснив Анатолій Цапенко.

Він додав, що очищенням лобового скла не слід нехтувати, адже якщо не використати спеціальну рідину в мінусові показники, щітки будуть лише розмазувати бруд по склу, що спотворить видимість, та може призвести до аварійних ситуацій.

Рідину омивача слід також замінити на ту, що не замерзає. Перед цим варто очистити систему подачі від води. Якщо ви не встигли вчасно залити зимовий омивач і він замерз, потрібно придбати концентрат і додати його в бачок омивача, або ж поставити авто у теплий гараж, щоб рідина розтанула.

Що потрібно мати в багажнику

Взимку існує вищий ризик потрапити в складні умови на дорозі, тож водіям слід мати в багажнику автомобіля обладнання для екстрених випадків. За словами Анатолія Цапенка, в автомобілі, не враховуючи його марку чи стан, завжди має бути:

буксирувальний трос; ліхтарик; знак аварійної зупинки; засіб для розморозки замку у дверях; додаткові аптечки; скребок із щіткою для прибирання снігу; дроти із затискачами (дроти з "крокодилом" чи "дроти-прикурювачі"); лопата, якщо авто потрібно відкопувати на випадок снігопадів; зарядка для телефона, плед та теплі речі.

Анатолій Цапенко додав, що головне — не заощаджувати на витратних матеріалах, аби бути в безпеці на дорозі навіть за ризикових погодних умов. А вищеперелічене у багажнику нехай буде, але не знадобиться.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Дощ, мокрий сніг та ожеледиця: черкаський синоптик розповів про погоду "Продавав" паливно-мастильні матеріали: черкаські поліцейські затримали чоловіка Штрафи у 17 тисяч: на Черкащині перевіряють безпеку транспорту на дорогах

Джерело