У Кропивницькому в Центрі реабілітації для дітей з інвалідністю запрацювала соляна кімната. Її створили за гроші громадського бюджету. У соляній кімнаті планують оздоровлювати вихованців центру – це 90 дітей з інвалідністю. Скільки грошей витратили на її облаштування?

Соляна кімната розрахована на чотири людини. Розташована на першому поверсі реабілітаційного центру, щоб зручно було під'їжджати дітям, які користуються інвалідними візками. За словами директорки Лілії Місюні, кімнату облаштували за два тижні фахівці з Луцька Волинської області.

"Ми вирішили створити соляну кімнату, щоб розширити кількість медичних послуг у Центрі та оздоровлювати наших дітей, у багатьох з них ослаблений імунітет".

У Кропивницькому в Центрі реабілітації дітей з інвалідністю запрацювала соляна кімната

Лікарка Центру Лариса Чуприна каже: перебувати у кімнаті можна не більше години. Перші заняття мають бути адаптаційними – від 15 до 30 хвилин.

"Перебування у соляній кімнаті позитивно впливає на організм, він насичується іонами солі, має імуномоделюючу та протизапальну дію. Для загального зміцнення організму достатньо десяти процедур, якщо дитина часто хворіє на бронхіти, пневмонії, тоді 20".

На пів року роботи соляної кімнати потрібно десять кілограмів солі.

"Маємо такий апарат в який засипаємо звичайну сіль, але лише першого помелу. Сіль повинна бути обов'язково сухою, ми її перед цим обсмажуємо в духовці і потім засипаємо", – розповіла медсестра Олена Ревва.

За словами заступника міського голови Михайла Бєжана, на облаштування кімнати витратили 246 тисяч гривень. Це гроші громадського бюджету.

Читайте також: "Соляна кімната" та інші переможці "Громадського бюджету-2021" у Кропивницькому

"Є автори, які подають на громадський бюджет свої проекти і потім люди голосують за них. Той проект, який набрав найбільше голосів, реалізується за гроші громадського бюджету, тобто платників податків. На рік на проекти громадського бюджету передбачили п'ять мільйонів гривень".

Читайте також Громадський бюджет Кропивницького: які проєкти реалізовуватимь 2022 року Другий рік у Кропивницькому не можуть збудувати велодоріжку. Про це Суспільному розповів автор проєкту її будівництва Андрій Паливода, який переміг у конкурсі проєктів Громадського бюджету міста 2019 року. За проєкт вартістю півтора мільйона гривень проголосували дві тисячі кропивничан. Будівництво міськрада повинна була профінансувати 2020 року. Суспільне дізнавалось, чому не будують.

Джерело