Понад пів сотні нових ВІЛ-інфікованих щомісяця – такий результат лабораторних досліджень Херсонського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Яку допомогу жителі регіону можуть отримати у цьому центрі, дізнавалася знімальна група Суспільного.

Херсонський центр профілактики та боротьби зі СНІДом – єдиний в області заклад, де проводять повну діагностику та лікування ВІЛ-інфекції, розповіла завідувачка Світлана Смолієнко.

"Крім того, ми проводимо лікування вірусних гепатитів С, надаємо постконтактну профілактику, доконтактну профілактику. І, враховуючи те, що в нас така потужна лабораторна база, ми здійснюємо лабораторний супровід і моніторинг усіх пацієнтів нашої області", - розповіла Світлана Смолієнко.

День боротьби зі СНІДом: понад пів сотні ВІЛ-інфікованих виявляють на Херсонщині щомісяця

У Херсоні одна з найкраще обладнаних державних лабораторій в Україні, розказала завідувачка лабораторії діагностики ВІЛ-інфекції Тетяна Шапшалова. Тут обстежують і здорових людей на ВІЛ-інфекцію, і спостерігають за інфікованими людьми, щоб визначити ефективність призначеного лікування.

"Нещодавно ми отримали прилад, який дає змогу обстежувати пацієнтів з ВІЛ-інфекцією на вірусне навантаження, а також діток, народжених ВІЛ-інфікованими матерями. Такий прилад у нашому закладі єдиний, і такі обстеження в області будемо робити тільки ми" - каже завідувачка лабораторії.

У Херсонській області наразі близько 5 тисяч ВІЛ-інфікованих, говорить Тетяна Шапшалова, і кожен із них хоча б раз на рік має пройти обстеження в цій лабораторії. Щомісяця результати досліджень підтверджують ще 50-100 нових випадків. Це менше, ніж раніше, бо зараз люди звертають більше уваги на COVID-19, говорить завідувач амбулаторно-поліклінічного відділення Георгій Димченко.

"Ми займаємось як профілактичною діяльністю, так і лікувальною. Якщо людина протестувалася і в неї вірус-статус негативний, то ми призначаємо доконтактну профілактику препаратами, які знижують ризик інфікуватися ВІЛ-інфекцією", - розповів Георгій Димченко.

Якщо ж людина отримала позитивний результат експрес-тесту на СНІД, то в лабораторії центру проводять дообстеження та призначають пацієнту антиретровірусну терапію.

За словами завідувачки Херсонського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Світлани Смолієнко, на сьогодні держава повністю забезпечує діагностику, супровід і лікування ВІЛ-інфікованих пацієнтів.

"Препаратів на сьогодні в нас абсолютно достатньо, щоб забезпечити всіх наших пацієнтів. Лікування зараз зводиться до примітивного: одна таблетка на добу", - каже завідувачка центру.

Наразі швидкі тести на ВІЛ-інфекцію є в кожній поліклініці, говорить Світлана Смолієнко. Їх ефективність висока. Проте люди, продовжує лікарка, не охоче їх роблять, щоб не отримати позитивний результат, бо досі існує упередженість до таких хворих у суспільстві.

За словами Світлани Смолієнко, з ВІЛ нині можна жити повноцінно, дотримуючись певних правил.

"ВІЛ - не вирок, і ми можемо допомогти. А ще ВІЛ – інфекція не є протипоказанням для щеплення від COVID-19", - каже завідувачка Херсонського центру профілактики та боротьби зі СНІДом Світлана Смолієнко.

Ольга Ляшок

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Джерело