Як убезпечити себе від ВІЛ-СНІДу херсонським учням старшої школи розповіли медики клініки, дружньої до молоді, у центральній міській бібліотеці ім. Лесі Українки.

Для підлітків провели вікторину: роздали папірці із твердженнями про СНІД. Діти мали визначити, які з них правдиві, а які хибні. Також охочі могли пройти онлайн - анкетування «100 відсотків життя».

Десятикласник Олександр Матвієнко знає, що СНІД передається статевим шляхом, через кров та від матері до дитини під час вагітності, пологів та годування молоком.

День боротьби зі СНІДом: у Херсоні медики розказали школярам як убезпечити себе від ВІЛ-інфекції

"На уроках основ здоров’я нам пояснювали, що не потрібно чіпати шприци та голки, що на вулиці валяються. Користуватися контрацепцією потрібно, слідкувати в лікарнях, що колють і як захищений лікар", - говорить Олександр.

"Мені цікаво те, що багато людей зараз можуть як погано, так і добре ставитись до людей з ВІЛом. Чи можна якось привернути увагу до цієї проблеми?", - каже десятикласниця Єлизавета Писаренко.

Клініка, дружня до молоді, при міській лікарні імені Карабелеша працює 11 років. Херсонщина разом з Миколаївською, Чернігівською, Київською областями та Києвом - лідери в Україні з кількості ВІЛ-інфікованих. До клініки до пандемії зверталися близько 4 тисяч підлітків на рік, розказала її керівниця Наталя Крамаренко.

"В основному зараз в умовах пандемії це звернення до психолога. Розумієте, онлайн - навчання, кохання ніхто не скасовував, сексуальні відносини, інтернет-залежність - все це сюди. Треба виявляти свій ВІЛ-статус. Зараз це можна робити у будь-якій поліклініці. У нас були швидкі тести. Коли підлітки зверталися, ми робили їм швидкі тести. 10 хвилин і ти можеш бути впевнений, що ти здоровий", - каже Наталя Крамаренко.

Понад 65 відсотків ВІЛ-інфікованих захворіли статевим шляхом. Одна із причин високого рівня захворюваності - відсутність статевого виховання серед підлітків та обізнаності, як убезпечити себе, розказала психологиня Людмила Павловська.

"На жаль, батьки не розмовляють саме з практичної сторони зі своїми підлітками. Вважають, що у 14 ще рано про це говорити. Так, діти розповідають, що батьки можуть тільки залякувати, засуджувати, погрожувати й соромити дитину, щоб вона не займалася цим взагалі", - каже Людмила Павловська.

Основна мета клініки дружньої до молоді, за словами її керівниці, - профілактична та просвітницька робота серед підлітків і молоді: лекції, тренінги та особисті консультації не тільки з психологом, а й педіатром, обстеження у гінеколога

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Джерело