До візиту президента в Раду "слуги" одягнули футболку на підтримку Зеленського, а поліція перекрила урядовий квартал

Під оплески слуг народу і обурення від опозиції. Володимир Зеленський звернувся із щорічним посланням Президента до парламенту. Одна з ключових заяв – Київ готовий до прямого діалогу з Москвою. Глава держави переконаний, без таких переговорів не вдасться завершити війну. Ці наміри в опозиції назвали шляхом капітуляції та зради. І заявляють, що годинний звіт мав на меті легалізувати прямі перемови з Росією. Про що ще говорив Президент і як виступ оцінюють депутати – знає журналістка "5 каналу" Ірина Сисак. 

Країна мрії президента. Здається, про неї Володимир Зеленський виголосив послання до депутатів. Слуги похвалили, а в опозиції виступ назвали піар акцією, відірваною від справжніх проблем людей, зокрема й тих, які вийшли під стіни парламенту.

До візиту головного слуги Зеленського від ранку на повну готуються його депутати. Монобільшість у повній парадній амуніції – одягнули футболки з красномовним написом "За президента – проти олігархів".

Готувалися і в опозиції, там свої футболки і не менш промовистий напис. Тільки-но Зеленський заходить до зали – Європейська солідарність піднімає плакати. Закрити їх спинами намагаються слуги.

40-ка хвилинне послання президента безліч разів переривається на гучні аплодисменти монобільшості. Такого навіть досвідчені парламентарі не пригадують!

"Я хочу, щоб поруч зі словом "Україна" завжди було слово "вперше". Я буду говорити про головне: що зроблено вперше і що буде далі", – заявляв президент Володимир Зеленський. 

І слово "вперше" Зеленський повторює ще кілька десятків разів, розповідаючи про фантастичні досягнення України і якою її будує його команда. Здивовані й самі "слуги". 

"За виступ президенту 5 із 5. Чесно кажучи, навіть самому було дивно, скільки всього зроблено", – заявляв голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Зеленський хвалиться великим будівництвом, обіцяє більше доріг і запустити національного авіаперевізника. А ще побудувати квартири всім ветеранам АТО, решті українців – кредити під 5% на житло й електроавтівки. Зеленський мріє про президентський університет, усі державні послуги онлайн і перепис населення у співпраці з Apple.

Про яку країну говорить Зеленський – так і не зрозуміли в опозиції. Там кажуть, глава держави, здається, живе у паралельній реальності. А сказане ним із буденними проблемами українців узагалі не має нічого спільного.

"Як в радянські часи говорили, два міра, два образа жизні. Цитуючи класика – "самольоти лєтят, будєм всех бамбіть". Якісь просто фантазії нереальні, не підкріплені нічим", – вважає співголова "Європейської солідарності" Ірина Геращенко.

Та й посланням до депутатів спіч президента, кажуть, назвати складно. Помпезна амбітна промова Зеленського радше схожа на піар, або передвиборну програму. 

"Може записувати відео, розказувати про численні здобутки, які не мають жодного відношення до його посади, але до ВР він має звертатися з посланням про внутрішню і зовнішню ситуацію", – вважає депутат "Голосу" Сергій Рахманінов.

А от про проблеми держави – у посланні взагалі ні слова. Ні про російські війська на кордонах, ні про енергетичну кризу чи провалену вакцинацію. 

"На питання пов'язані з ескалацією на фронті, на питання енергетичної кризи і посилення залежності від агресора", – вважає Вікторія Сюмар з "Європейської солідарності".

Для "слуг" народу майбутні перспективи більш райдужні. Промову називають стратегічною, а про погане говорити і чути не хочуть.

"Про успіхи на жаль мало хто говорить, тому це хороший підхід що він сказав що було зроблено", – вважає "слуга" Олександр Качура.

Серед інших заяв президента – законопроєкт про подвійне громадянство, що суперечить конституції. Його він обіцяє українській діаспорі. Із своєї передвиборчої програми Зеленський витягнув іще одну обіцянку – економічний паспорт українця. Податки з видобутку надр президент пропонує відкласти на рахунки українським дітям на освіту.

"Кошти накопичуватимуться на персональних рахунках дітей громадян України. По досягненню повноліття ці діти зможуть використати кошти для освіти в Україні чи купівлі власного житла", – пояснив президент Володимир Зеленський.

За шаленими ідеями і примарними успіхами кількома словами Зеленський згадує про війну. Імені Путіна так і не називає, але робить суперечливу заяву – Україна готова до прямого діалогу з країною-агресоркою. 

"Ми не повернемо Донбас без прямого діалогу з РФ. То ж — або давайте робити це. Або давайте не робити вигляд, що ми хочемо дійсно повернути всі свої території", – заявив президент.

"Говорити з Путіним? Що він там може наговорити? Що він привезе для України?" – питає лідерка "Голосу" Кіра Рудик.

І ця заява вкрай зачепила демократичну опозицію. Дивитися в очі Путіну ідея Зеленського не нова. Про це говорив на початку каденції, нині повторює знову.

Розпитати президента більше про наболіле нардепи так і не змогли. Запитання гаранту не були передбачені регламентом, а депутатів закликали дотримуватися хороших манер, аби бува не повторилася історія з середнім пальцем Гео Лероса, якого, до слова, у час виступу президента викликало на допит Державне бюро розслідувань

Ірина Сисак, Юрій Усік, "5 канал"

Нагадуємо, Володимир Зеленський у Раді хвалився "досягненнями". Анонсував появу економічного паспорта для дітей та запровадження подвійного громадянства для діаспори. Наприкінці свого виступу Зеленський зробив вкрай важливу заяву, що занепокоїла депутатів опозиції. Він заявив, що Україна готова до прямих переговорів із РФ. Зеленський вважає, що тільки так Україна зможе повернути тимчасово окуповані території.

Джерело