Африканську чуму свиней виявили у селі Веселий Кут Новоукраїнського району. Захворіло порося в господарстві психоневрологічного інтернату, сказав заступник начальника Новоукраїнського райвідділу Держпродспоживслужби Євген Коваленко. Суспільне дізнавалось, де запровадили карантин через чуму та що це означає.

Спалах захворювання

Перший заступник голови Рівнянської сільської ради Новоукраїнського району Станіслав Іщенко сказав, що у сусідніх селах випадків захворювання свиней на чуму не фіксували: ”Інтернат – закрита територія, контактів ззовні немає. Наше завдання тепер – зробити перепис поголів’я свиней в радіусі три кілометри, попередити людей, зібрати у них розписки про недопущення забою та продажу свиней. Забій дозволений тільки для власного вжитку, тому що для людини хвороба не є небезпечною”.

В селі на Кіровоградщині виявили африканську чуму свиней. Які наслідки

Директор інтернату Едуард Бабенко розповів, що не має версій, звідки взялась африканська чума в господарстві. За його словами, працівники господарства вдома свиней не тримають: ”Ветеринари кажуть, що будь-яка жива істота може переносити цю хворобу. Це і птахи, й дикі звірі, й домашні тварини, й бездомні собаки та коти”.

Збитки

За словами представника Держпродспоживслужби Євгена Коваленка, через спалах африканської чуми умертвили (шляхом ) 28 свиней, які були в господарстві психоневрологічного інтернату. Їх спалили в ямі за селом Веселий Кут: ”Збитки дуже великі. В зоні, де виявили захворювання, у цьому осередку, повинні знищити абсолютно все поголів’я свиней. Для людини хвороба небезпеки не становить. Зона захисту має радіус три кілометра, навколо інтернату. Це села Веселий Кут і Леонтовичеве”.

За підрахунками директора інтернату, збитки склали 78-80 тисяч гривень: ”Це цілий рік роботи і колективу, і підопічних, і закладена кормова база. Це для нас дуже велике горе. Ще у нас залишилась велика рогата худоба, будемо займатися ними”.

Карантин

Щоб свині, яких люди вирощують у селі, не потрапляли за межі карантинної зони, вулиці патрулюють дві поліцейські машини – розповів поліцейський Новоукраїнського райвідділу Віктор Мошнягул: ”Спроб вивезення свиней чи м’яса ще не виявляли”.

За селом Веселий Кут встановили попереджувальний знак про карантин. Він триватиме 40 днів.

Читайте також На ринках Кіровоградщини сало майже вдвічі дорожче за свинину. Чому У Кропивницькому безкоштовно вакцинують від сказу котів та собак. Не всі господарі погоджуються. ”Список небезпечних порід собак – нелогічний”. Кропивницька кінологиня

Джерело