Російський політичний діяч Ілля Пономарьов розповів, скільки може обійтися Росії повномасштабна війна з Україною, якщо раптом вона буде розв'язана.

Про це він розповів у програмі Олексія Толкачова «Толкова розмова».

«З погляду економіки це не має жодного значення. Тому що війна, особливо коли вона не призводить до руйнувань на своїй території, тому що ніхто в Кремлі не передбачає руйнування на території Росії. Вони передбачають руйнування лише на території України. І ті руйнування зроблені штучно, як вони робили на Донбасі, шляхом демонтажу та вивезення на російську територію», - каже він.

Війна є потужним економічним мобілізатором, який дозволяє накачати економіку грошима, - Ілля Пономарьов

Російське керівництво не вважає, що є якісь матеріальні збитки від руйнівних втрат, стверджує політик.

«У той же час війна є потужним економічним мобілізатором, який дозволяє накачати економіку грошима, збільшити виробництво, підтягнути нові технології, що, знову ж таки, ми ці роки бачимо. Нормальні новації, які були з Кремнієвої долини, з венчурними фондами, вони всі розбіглися. А ті, що залишилися, залишилися на державних грошах. А державні гроші приходять із військово-промислового комплексу», - розповідає політик.

Це свого роду імпортозаміщення.

«У них санкційна заборона сирів та устриць – вони вирощують щось у себе. Зростає сільське господарство та технології за рахунок війни. Тому Путін навряд чи дивиться на це з погляду економічної шкоди. Навпаки, це джерело прибутку. Головний фактор стримування не економічний, а політичний. Росіяни навряд чи зрозуміють масові жертви на війні з Україною. Ось це, я думаю, росіяни Путіну не пробачать, і думаю, що Путін це чудово розуміє. З одного боку, він тримає інформаційне накачування, але воно більше переслідує соціальні завдання, ніж військові», - робить висновок він.

Джерело