Голова ОП переконує, що Зеленський особисто веде все, що пов'язано з розвідкою

Голова Офісу президента Андрій Єрмак розповів, що президент Володимир Зеленський особисто контролює усе, що пов'язано з розвідкою. Сам же Єрмак переконує, що жодних вказівок щодо перенесення спецоперації "вагнерівців" він не давав, бо не має таких повноважень. Про це Єрмак розповів в інтерв'ю "РБК-Україна".

Голова ОП підтвердив, що тодішній голова ГУР Міноборони Василь Бурба дійсно приходив в Офіс президента, щоб отримати відповіді на питання. Утім жодних вказівок Бурбі Єрмак не давав, переконує він.

Єрмак переклав відповідальність за зрив спецоперації щодо

"Дуже добре це пам'ятаю, я повторив, що не маю права відповідати, і взагалі, це не мої повноваження давати йому якісь вказівки. І, звісно, я не отримував жодних команд та вказівок від президента", – заявив Єрмак.

Також Єрмак підтвердив, що дійсно іноді присутній на зустрічах, якщо цього хоче президент. Але Зеленський жодного разу не доручав голові Офісу президента чогось щодо перенесення спецоперації по "вагнерівцям", заявив Єрмак.

Нагадаємо, у п'ятницю, 26 листопада, відбувся пресмарафон "30 запитань президенту України", присвячений екватору каденції Володимира Зеленського. На захід запросили представників 32 медіа, не давши можливості акредитуватися всім охочим – тож журналісти навіть влаштували акцію протесту.

Під час спілкування президент запевнив, що Україна повністю контролює свої кордони та готова до будь-якої ескалації з боку Росії.

Багато часу обговорювалася спецоперація із затримання "вагнерівців" та її учасники. За словами Зеленського, на колишнього начальника ГУР МОУ Василя Бурбу готується замах. Самому президенту в цій історії соромно – але чомусь за розвідників.

На думку Зеленського, примусова посадка в Україні літака з найманцями могла зіпсувати відносини з турецьким президентом Реджепом Ердоганом, оскільки на борту рейсу Turkish Airlines "Мінськ – Стамбул" були громадяни Туреччини, а тодішнє керівництво Головного управління розвідки Міноборони не повідомляло Анкару про план.

Зеленський також звинуватив ексглаву ГУР МО Василя Бурбу в тому, що він "злив інформацію" у пресу. Крім того, він заявив, що колишній керівник ГУР пропонував йому передати формулу "вакцини від коронавірусу" США та Китаю, і назвав його "авантюристом та аферистом".

Бурба відповів на звинувачення президента і пообіцяв подати на Зеленського до суду.

Обговорюючи цілу низку останніх провалів спецоперацій українських спецслужб, зокрема і щодо найманців ПВК "Вагнера" – у хазяїна Банкової відбулася дуже емоційна перепалка із журналістом Юрієм Бутусовим.

Своєю чергою, засновник Bellingcat Еліот Гіґґінс заявив, що засмучений та розчарований цією пресконференцією Зеленського – і "йому соромно" вже саме за це видовище.

Джерело