Сьогодні, 2 грудня, у світі відзначають Міжнародний день боротьби за скасування рабства та Міжнародний день модельної залізниці, а віряни вшановують пам'ять святого Авдія.

Міжнародний день боротьби за скасування рабства

2 грудня: яке сьогодні свято, традиції і заборони

Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. В України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Експлуататори отримують прибуток через контроль та експлуатацію інших людей. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.

2 грудня: яке сьогодні свято, традиції і заборони

Міжнародний день модельної залізниці

2 грудня: яке сьогодні свято, традиції і заборони

2 грудня святкують Міжнародний день модельної залізниці (International Model Railroading Day). В кінці XIX століття Ойген та Карл Меркліни, які були власниками німецької компанії з виробництва іграшок, представили на Лейпцизькому ярмарку першу модельну залізницю.

Це був локомотив із вагонами, який міг їздити і розвертатися на колії в формі вісімки за допомогою вбудованого годинникового механізму.

Всесвітній день комп’ютерної грамотності

2 грудня: яке сьогодні свято, традиції і заборони

Також 2 грудня святкують Всесвітній день комп’ютерної грамотності (World Computer Literacy Day). Вперше подію провели ще 2001 року в Індії. Там одна з IT-компаній вирішила привітати своїх співробітників з 20-ю річницею існування і провести дослідження рівня цифрової обізнаності.

Зовсім скоро це свято стало популярним і в інших країнах світу.

Яке сьогодні релігійне свято

2 грудня: яке сьогодні свято, традиції і заборони

За церковним календарем сьогодні віряни вшановують пам’ять святого Авдія, якого вважають одним із 12 малих пророків, які жили за часів розгрому Єврейського царства. Також у народі називали Авдія покровителем сімейного щастя та добробуту.

Авдій жив в період розпаду Єврейського царства (VI ст. до Різдва Христового) в невеликому селі Вифарам на Єфремовій горі. З дитинства він відрізнявся благочестивістю та вірою в Бога. Навіть коли більша частина ізраїльтян відвернулася від Господа, Авдій стояв на своєму і переховував в себе вдома близько 100 інших християн.

Авдій служив управителем дому у лукавого царя Ахава, який відіслав три військових загони для пошуків пророка Іллі. Один з них очолював Авдій. Дорогою два інших загони були уражені небесним вогнем. Уражений силою Господа Авдій покинув царську службу і став учнем пророка Іллі. Невдовзі у нього самого з’явилася здатність до пророцтва.

Народні прикмети й традиції

  • Якщо сьогодні сніжна та вітряна погода, то зима буде довгою і холодною;
  • Якщо на небі ні хмаринки, то будуть заморозки;
  • Якщо дуже похмура погода, то незабаром буде відлига;
  • Якщо птахи літають дуже низько, то до опадів;
  • Якщо сокирою помахати на вулиці, то можна відігнати негоду.

Що не можна робити сьогодні

  • Не можна сваритися, лаятись та бажати зла іншим і собі;
  • Не можна займатись важкою фізичною працею та садівництвом;
  • Не можна зациклюватись на негативних думках;
  • Не можна дивитись у люстерко до сходу сонця;
  • Не можна вживати алкоголь;
  • Не можна піддаватись на провокації та встрягати у конфлікти;
  • Не можна ходити босоніж.

Хто святкує день ангела

У середу, 2 грудня, іменини відзначають Іван, Дмитро, Денис, Григорій, Михайло, Сергій, Петро, Валентин, Костянтин, Олександр, Веніамін, Ігнатій, Федір та Андріан.

Ялинка традиційно запалає своїми вогнями 19 грудня, у День святого Миколая.

Цьогоріч головна новорічна ялинка у Києві буде прикрашена на тему народження Ісуса.

Також на новорічні свята ВДНГ перетвориться на казковий світ. «Зимова країна» відкриється 11 грудня.

30 листопада біля будівлі Офісу президента на вул. Банковій у Києві почали монтувати ковзанку.

Джерело