Деякі містяни у Золотоноші не готові платити 30 гривень на місяць за вивезення сміття, тому облаштовують стихійні смітники

Здай сусіда – отримай 200 гривень. У Золотоноші на Черкащині так ловлять порушників правил благоустрою. У разі, коли хтось помітить, як викидають чи навіть палять сміття – про недобросовісного сусіда можна повідомити в ЖКГ. Як сприйняли таку ініціативу містяни – дізнавалася журналістка "5 каналу" Яна Лимаренко.  

Здай сусіда – отримай 200 гривень: як на Черкащині вирішили боротися з порушниками правил благоустрою (Відео)

Навколо смітника купи непотребу – і так біля кожного контейнера. Тому за сміттєзбиральною автівкою їздить трактор із ковшем та працівники благоустрою з лопатами. Кинути сміттєвий пакет у контейнер виходить не в усіх містян. 

"А ми зауваження робимо, а вони кажуть: а що ви будете робить, так ми будемо щось корисніше робить, чи прибирати після вас, правильно? Я ж кажу, якби люди хоч чуть-чуть слідкували – і нам легше, і красивіше місто би було", – каже працівниця підприємства з благоустрою Ірина Гудзенко.

Сміття останні роки значно побільшало, кажуть працівники благоустрою, а от відповідальних містян – ні. Раніше непотріб вивозили лише комунальники. Тепер вони вже не справляються з вигрібанням усіх розкиданих куп. Подекуди, замість 10 хвилин на місці, – затримуються до години. Для допомоги створили приватне підприємство.  

"Вони кажуть, що ми платимо за це кошти, це ваша робота, і, будь ласка, не сперечайся. Вони думають, що якщо вони заплатили 28-30 гривень на місяць, то вони можуть викидати сміття, де їм заманеться", – скаржиться директорка приватного підприємства з вивезення сміття Олена Козлова.

А деякі містяни і до контейнерів відходи не виносять, а шукають закинуті території та порожні будинки і там влаштовують стихійні смітники, щоби не платити щомісяця 30 гривень за вивезення сміття.

Тих, хто це робить – комунальникам спіймати складно, тому кличуть на допомогу небайдужих. Просять надсилати інформацію з відео або фото порушників благоустрою. Номер є на сайті міськради. За це планують винагороду – 200 гривень. Уже отримали кілька звернень.

"Були звернення уже анонімні. Зауважу, що завдяки нашим людям, – хочу окремо подякувати, – компенсація є ніби грошова, але люди не просять, бо люди люблять своє місто, просто надали інформацію", – каже начальник управління ЖКГ Золотоніської ОТГ Артем Харін.

Самі містяни сприйняли таку новину з усмішкою. Кажуть, за гроші сусідів не закладатимуть, а от безкоштовно задля чистого міста – можна.

У міськраді кажуть, громада була активною завжди, завдяки заявам небайдужих щотижня виписують близько 5 протоколів на порушників. Тепер співпрацю спростили ще більше завдяки вайбер-чату. Пояснюють, без взаємодії з містянами зробити місто кращим не вийде. 

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаська область, "5 канал"

Джерело