Щоб боротися з небезпеками з низьким зчепленням, таким як листя на залізничних коліях, інженери та дослідники об’єдналися для розробки бортової системи поїзда, яка миттєво виявляє проблеми та небезпечні точки.

Розробляється бортова система поїздів, яка зможе виявляти небезпеку з низьким зчепленням

Дослідники розробляють бортову систему для поїздів, яка зможе виявляти небезпеки з низьким зчепленням, такі як «листя на лінії», а також інші проблеми, які спричиняють залізничний еквівалент ожеледиці.

Низька адгезія обумовлена ​​забрудненням залізничних колій біологічними, хімічними та фізичними факторами, деякі з яких важко контролювати.

Мінімальний рівень зчеплення необхідний для надійного гальмування та особливо для забезпечення безпеки та обмеження затримок поїздів. Зміни в зчепленні можуть бути локальними, непередбачуваними, а погане зчеплення з одним поїздом може не вплинути на наступні поїзди в тому ж місці.

Тепер інженери з Університету Лафборо, Університету Шеффілда та інжинірингової фірми Perpetuum (Великобританія) об’єдналися для розробки нового продукту, який виявлятиме гарячі точки з низькою адгезією в режимі реального часу і створюватиме актуальну карту мережі Великобританії, яка показує, де ці небезпечні.

Система виявлення буде збирати дані, які потім оброблятимуться з використанням алгоритмів, створених доктором Уордом та його колегами з Лафборо.

Експериментальне програмне забезпечення має вловлювати невеликі зміни у тому, як колеса вагона реагують на різні умови колії.

Коли поїзд проходить дільницями з низьким зчепленням, транспортний засіб рухається інакше, ніж при русі коліями з високим рівнем зчеплення.

Сигнали рухів уловлюються датчиками, які потім обробляються і перетворюються на оцінку рівня зчеплення. При необхідності машиністу або іншим користувачам залізничної мережі може бути надіслано попередження.

Джерело