Генсек ООН Антоніу Гутерреш наголошує на необхідності вакцинувати від Covid-19 усіх у світі, аби забезпечити вихід з пандемії, без чого неможливе повноцінне відновлення економіки. Про це він заявив у понеділок Всесвітньому економічному форумі в Давосі, пише «Укрінформ».

«Останні два роки продемонстрували просту, але жорстоку істину: якщо ми залишимо когось позаду, то залишимо позаду всіх, – сказав Гутерреш. – Якщо ми не зможемо вакцинувати кожну людину, то породимо нові варіанти, які поширяться через кордони й призведуть до зупинення повсякденного життя та економіки».

За його словами, світ має протистояти пандемії на основі «рівності та справедливості».

Від коронавірусу треба вакцинувати кожну людину у світі – генсек ООН

Він нагадав, що минулої осені Всесвітня організація охорони здоров’я представила стратегію, яка передбачає вакцинацію 40% населення планети до кінця 2021 року й 70% – до середини цього року.

Проте світ ще не наблизився до цієї мети, наголосив він.

«Рівень вакцинації в країнах з високим рівнем доходу, як не соромно, у сім разів вищий, ніж в африканських країнах. Нам потрібна рівність вакцин, причому негайно», – додав він.

Гутерреш підкреслив, що фармацевтичні компанії мають виявити солідарність із країнами, що розвиваються, поділившись ліцензіями та технологіями, «аби ми всі могли знайти вихід із цієї пандемії».

Джерело