Українські спортсмени розповіли про успішний виступ на чемпіонаті Європи, завдання, які ставили на дебют, кого вважають фігуристами "міжгалактичного рівня" та чи бракує їм конуренції в Києві – для Суспільне Спорт.

Поруч із досвідченими Олександрою Назаровою та Максимом Нікітіним на чемпіонаті Європи-2022 у Таллінні вперше виступив танцювальний дует Марії Голубцової та Кирила Бєлоброва. У дебюті 21-річні українські фігуристи посіли 17-те місце серед 26 пар, які стартували на турнірі, показавши 17-й результат у обох програмах. Їхні колеги Назарова та Нікітін пробилися до топ-10.

Такий результат дозволив Україні зберегти дві ліцензії в танцях на льоду на наступний чемпіонат Європи. Також уперше з 2015-го жоден із українських учасників Євро не опустився нижче 17-го місця.

Голубцова та Бєлобров виконали довільний танець у ритмі танго на 93.05 бала та отримали в сумі за дві програми 156.35.

Дует позитивно оцінив такий дебют і поділився враженнями від змагань із Суспільне Спорт.

Читайте також: "У суддів у голові ми ще не попереду". Українські фігуристи – про ритмічний танець на ЧЄ-2022 Про прокат довільного танцю

"У нас усе вдалося, – відреагувала на виступ Марія Голубцова. – Була невеличка похибка: Кирил трохи запнувся, але думаю, що цього не було сильно помітно. Робимо ухил у емоційну складову, щоб глядач був максимально залучений у наш танець".

"Головне, емоційно виклалися дуже сильно, – погодився Кирил Бєлобров. – Старалися не над кроками думати, а над тим, щоб показати справжній танець. Мені здається, вийшло непогано".

Про оцінювання та пріоритети в танцях "Зараз найважливіше – не , – пояснює Кирил. – Рівні – це 20% [оцінки]. Головне – це якість виконання. За технічною базою в нас п'яте місце на турнірі. [Щодо інших складових балів], танці на льоду – це такий вид спорту, де ти з часом отримуєш оцінки, які по-справжньому твої. Треба дорости. Наша справа – кататися, і ми показали свій найкращий прокат".

"Ми не засмучуємося через оцінки, тому що впродовж цих чотирьох тижнів дуже багато вклалися в підготовку, – ділиться Марія. – Можна сказати, ми так ніколи не готувалися, і це сильно виправдалося. Ми від цього відчуваємо велику енергію".

"Ми не приїхали вигравати чемпіонат Європи, а приїхали виступати, показуватися суддям, – додає партнер. – Виконали весь план, який хотіли: два чистих прокати, максимально емоції віддали. Тож вважаю, це дуже вдалий старт для нас".

Читайте також: "Такі прокати я собі не дозволю". Шмуратко - про найкращий результат і втрачене місце у топ-10 Євро Про виступи топових суперників

"Ми вже їздили на дорослий чемпіонат світу, коли були молодшими, як фанати, – згадує Марія. – Але щоразу [перегляд прокатів] – це нові емоції. Дуже сподобався [в Таллінні] італієць , сподобалися англійці []".

"Ми сильно вболіваємо за іспанців . Це наші фаворити", – розповів про вподобання українського дуету Кирил. Також фігуристи нагадали, що найсильнішої пари на цьому чемпіонаті не було. Чинні віцечемпіони Ігор та чотириразові чемпіони світу, французи Ґабріелла Пападакіс і Ґійом Сізерон пропускали змагання, щоб сфокусуватися на Олімпійських іграх і вберегти себе від зайвих ризиків.

Кирил Бєлобров вважає, що за рівнем катання Пападакіс і Сізерон знаходяться поза , яка виступала на цьому чемпіонаті Європи: для них мала б існувати ще одна.

"Це просто без шансів, – захоплено розповідають про французів українці. – Міжгалактичний рівень. Це вже не спорт – це картина Ван Ґоґа. Це мистецтво, яке не описати словами: його треба бачити наживо. Ми щасливі, що змогли хоч раз це зробити, й дуже засмутилися, коли дізналися, що вони не приїдуть. Адже цікаво перебувати в цій компанії, спостерігати за тим, як вони себе поводять у житті, як вони тренуються, розминаються". Про відсутність подібних взірців і конкуренції на ковзанці в Києві

"У нас ніколи не було конкуренції, тому ми навіть не знаємо, з чим це порівняти", – зізнається Бєлобров.

"Ми одного разу їздили до Берліна на збори, і нам пощасливилося, що якраз-таки Фаббрі був також там і катався з нами на одному льоду, – згадує Голубцова. – Ми тоді теж ним захоплювалися й дуже ним надихнулися".

За словами Кирила, "за ці два тижні в Берліні пара стала кататися набагато краще".

"Справа не в конкуренції, а в наявності тих, за ким хочеться тягнутися, – пояснює Марія. – В нас, на жаль, є тільки ми". Відео довільного танцю Голубцової та Бєлоброва на чемпіонаті Європи-2022 можна переглянути за посиланням. Хто такі Голубцова та Бєлобров 21-річні Марія й Кирил виступають у танцях на льоду та представляють Київ. Чотириразові призери чемпіонатів України, зокрема в цьому сезоні вдруге поспіль виборола "срібло". Для Голубцової та Бєлоброва це був дебютний чемпіонат Європи та загалом дебютний сезон у дорослій категорії на міжнародному рівні. Марія та Кирил у цьому сезоні стали третіми на Pavel Roman Memorial у Оломоуці та четвертими на Budapest Trophy. Читайте також: "Витягнули все". Українські фігуристи та їхня тренерка – про топ-15 на чемпіонаті Європи в парах

Джерело