20 січня віряни відзначають свято Собор Іоанна Предтечі, Собор Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна.

У цей день вшановують Іоанна Предтечу, який хрестив Ісуса Христа у водах Йордану.

Ще одне свято на честь Іоанна відзначається через день після свята Хрещення Господнього. У водах річки Йордан він здійснював усім охочим особливий обряд очищення, який сьогодні називають ще «йоановим хрещенням». Саме через нього сам Іоанн отримав ім’я Хреститель.

Іоанна Хрестителя: прикмети та звичаї

Іоанна звуть також Предтеча, тому що найважливішою частиною його служіння була проповідь про швидке пришестя Месії, Помазаника Божого, обіцяного Богом народу Ізраїлю. І ось одного разу, здійснюючи хрещення в йорданських водах, Іоанн з подивом побачив, що прийшли до нього люди Ісуса з Назарету. Іоанн одразу впізнав Спасителя і, як повідомляє Євангеліє, здивувався. «Мені треба хреститися від Тебе чи тобі йти до мене?», сказав Іоанн Ісусу, на що Спаситель відповів: «потрібно нам виконати всяку правду», і прийняв хрещення від Іоанна.

День Івана Хрестителя: традиції, що потрібно зробити

Віряни від самого ранку йдуть до церкви на службу. Потім відзначають свято Іоанна Хрестителя. У наших предків було заведено згодовувати тваринам залишки зі святкового столу.

Після полудня жінки можуть займатися рукоділлям: господині дістають свої починки, які перед Різдвом ховалися подалі від гріха.

Після Йордану настає кількатижневий період, під час якого можна справляти весілля і співати пісні. Після нього наступає найсуворіший Великий піст.

Заборони в Собор Іоанна Предтечі

Кажуть, що в цей день не можна вмиватися, бо, за повір’ям, це віщує обман іншими людьми.

Категорично заборонено приймати подарунки від сторонніх. Також у цей день не можна братися за важку роботу або домашні справи.

Уніан

Іоанна Хрестителя: прикмети та звичаї

Джерело