Мелодія Мирослава Скорика у міжнародному аеропорту Дніпра лунала перед посадкою на рейс до столиці

Метушня, пересадки і довгі очікування – звична буденність аеропортів, проте сьогодні тут було не так як завжди, адже просто в терміналі військовий оркестр виконав відомі мелодії Мирослава Скорика, що вже стало традицією у столичному та інших аеропортах України. У такий спосіб вшановують пам'ять оборонців Донецького аеропорту.

ДАП уже став символом відваги та стійкості українських військових. 242 дні оборонці чинили опір російському наступу.

242 дні оборони: в українських аеропортах вшанували пам’ять захисників ДАПу – як це було (Відео)

"Головне пам'ятати і вшановувати і робити це, щоби матерям, синам, сестрам, дочкам тих загиблих було трішки легше. і розуміли, що таке слово, сучасне, в інтерпретації слово "Кіборги", – каже Начальник військово-музичного управління ЗСУ Володимир Дашковський.

Серед тих, хто зупинився, щоб послухати зворушливу мелодію, – ветеран російсько-української війни Олег Зозуля.

"Звичайно це не свято ні в якому разі – це подвиг наших хлопців. Нашого народу. Не самі найкращі дні, але це треба пам'ятати", – вважає ветеран російсько-української війни Олег Зозуля.

Мелодія Мирослава Скорика у міжнародному аеропорту Дніпра лунала перед посадкою на рейс до столиці.

Серед тих, хто боронив Донецьке летовище, було чимало жителів Дніпропетровщини.

"Дуже важливо, аби всі це пам'ятали. Події, які розгорталися в донецькому аеропорті і навколо нього – визначні події в новітній історії України. Протистояння російській агресії, яку ми вшановуємо разом з пам'яттю про кіборгів, які встояли, коли не вистояв навіть бетон", – каже мешканець Дніпра Михайло.

В аеропорту Івано-Франківська легендарну композицію виконав військовий оркестр 44-ї окремої артилерійської бригади. На франківське летовище музиканти приїхали з Тернополя.

"Виконуємо "Мелодію" і "Шану" композитора Скорика. Вона надихає про пам'ять наших воїнів, які віддали найдорожче за незалежність України", – розповідає головний сержант оркестру Василь Казима.

Ті, кому пощастило почути зворушливий виступ, не стримують емоцій.

Серед оборонців Донецького аеропорту були і прикарпатці, які воювали у складі добровольчих формувань та бригад Збройних сил України.

"Люди були дійсно абсолютно різні. По-різному говорили, по-різному мислили, на різних мовах говорили, але вони хотіли захистити свою країну, свою Батьківщину. Напевно, це була основа, це був стержень, заради якого вони там і гинули, захищаючи цей Донецький аеропорт. Тому що Донецький аеропорт – це був клаптик цієї української землі, яка для них означала захист всієї України в цілому", – каже голова Івано-Франківської обласної Асоціації учасників та ветеранів АТО Мирослав Кріль.

Нині, кажуть військові, пам'ять про оборону Донецького аеропорту має нагадувати кожному про міць української армії.

"В цих боях ворог поніс величезні втрати. Більше 800 чоловік було вбито, і десь до 2000 поранених зазнав ворог. І саме головне, особливо зараз, в цей момент, коли ворог знову грає м'язами. коли нас починають залякувати, хочуть посіяти недовіру. Бойовий дух цих захисників повинен зараз згуртувати все суспільство, тому що воїни ЗСУ, які зараз виконують обов'язок на лінії розмежування, готові до стримування ворога", – переконаний заступник військового комісара обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Юрій Мухін.

Цього дня кіборгів ушанували в 7 аеропортах України: в Києві, Харкові, Одесі, Львові, Івано-Франківську, Дніпрі та Запоріжжі.

Назар Войтенков, Наталя Світлова, Ольга Рега, Андрій Гаргара, Микола Довгий, "5 канал"

Джерело