Староста Гладківського старостинського округу Вікторія Ткаченко говорить, що тільки завдяки самоорганізації жителів навколишніх сіл вдалося загасити лісову пожежу на Херсонщині.

Жителі Малих Копанів, Великого Клину та Гладківки самоорганізувались і допомогли громаді Таврійського загасити лісову пожежу.

У цій ситуації не могли нічого зробити ні голова обласної військової адміністрації, ні депутати обласної ради, розповіла Вікторія Ткаченко Суспільному.

"Саме наші хлопці цілим миром збирали кошти, щоб заправити машини Гладківського лісництва. І до окупантів їздили наші хлопці, щоб дали дозвіл заїхати до лісу та гасити пожежу. І під автоматною чергою теж лежали наші хлопці", - написала Вікторія Ткаченко.

Вона подякувала всім жителям, "які зробили неможливе – приборкали вогневу стихію".

Що відомо: Від середини квітня у Херсонській області горять ліси. Гасити пожежі складно через тимчасову окупацію області російськими військовими. 5 травня в Геройському та Іванівському лісництвах горіли ліси, причини пожежі не відомі. Загасити пожежі швидко практично неможливо, бо лісівникам доводиться робити це вручну. Для цього не вистачає ні людей, ні можливостей. На території Голопристанської громади жителі області власними зусиллями загасили лісові пожежі на площі 10 гектарів. Також до гасіння долучились місцеві біля лісгоспу в районі Гладківки. Пожежі на Кінбурнській косі тривають понад тиждень. Горить на межі Миколаївської та Херсонської областей. Найсерйозніша ситуація із лісовими пожежами зараз на Херсонщині, повідомив голова Держагентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець. За його словами в окупованій Херсонській області вогонь охопив понад 1587 га. Військові РФ почали пускати державну лісову охорону до місць із загоряннями.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Джерело