Станом на 24 травня в Южноукраїнську триває обговорення щодо перейменування назв вулиць населених пунктів міської територіальної громади. Також планують змінити назву і Южноукраїнська. Питання активізувалося через військові дії РФ на території України.

Про це кореспондентам Суспільного розповів міський голова міста Южноукраїнськ Валерій Онуфрієнко.

За словами Валерія Онуфрієнка, комісія з найменування та перейменування назв вулиць, провулків, проспектів на території Южноукраїнської міської тергромади, чергове засідання якої відбулося 19 травня, відпрацьовує підготовчі процедури процесу перейменування.

Перейменування на Миколаївщині. В Южноукраїнській тергромаді планують змінити назви 14 вулиць

Члени комісії вирішили перейменувати 14 вулиць громади. В Южноукраїнську: вул. Дружби Народів, вул. Маяковського, вул. Пугачова, бул. Цвіточний; у смт Костянтинівка: вул. Маяковського, вул. Лермонтова, вул. Поспєлова, вул. 93 Стрілецької дивізії, вул. 96 Танкової бригади, вул. Кузнечна, провулок Пушкінський, провулок Матросова; у с. Іванівка планують перейменувати провулок Пушкінський, у с. Панкратове — вул. Ломоносова.

"Ось зараз постало питання щодо перейменування вулиці Дружби Народів. Містяни обговорюють перейменовувати чи ні? Одні кажуть: "Перейменовуйте, бо це пов’язано з радянськими символами". А інші кажуть: "Ми з поляками, німцями, американцями дружимо — зі всіма. Це також дружба народів", — говорить Валерій Онуфрієнко.

Обов’язково будуть організовані громадські слухання. Не буде рішення прийматися однією групою.

"Комісія відпрацьовує всі питання, щоб процес відбувся відповідно до норм Закону. Зараз зібрати людей через воєнний стан неможливо. Коли закінчиться він, вже з відпрацьованими документами запустимо процес перейменування. Жителі зможуть взяти участь у голосуванні за нові назви вулиць, які вважають правильними і доречними", — розповів Валерій Онуфрієнко.

Планується, що обговорення відбудеться в дистанційному форматі, на офіційному сайті місцевого самоврядування.

"Треба почути всі пропозиції містян, істориків, краєзнавців. Це все буде відбуватися приблизно протягом пів року. Депутати проголосують, тоді ми остаточну процедуру запустимо. А поки це підготовчий етап", — сказав Валерій Онуфрієнко.

Депутати мають проголосувати за виділення грошей з бюджету громади на перейменування.

"Будь-яке перейменування фінансово позначиться на бюджеті громади. І через це також не можемо прийняти рішення – ситуація важка. Адже багато що треба зробити, не тільки вивіски змінити, це і документація, реєстри тощо. Але мешканці територіальної громади не матимуть жодних фінансових витрат", — розповів Валерій Онуфрієнко.

Що відомо Відповідно до пакету Законів про декомунізацію, що набули чинності у травні 2015 року, в Южноукраїнську перейменували майже 40 вулиць. Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до керівництва Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом" з пропозицією увідповіднити до стандартів державної мови та правил українського правопису назву "Южно-Українська АЕС". Тепер станція має назву — Південноукраїнська АЕС

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело