Ані світла, ані газу, ані спокою, проте є гуманітарна допомога. 22 червня жителі прифронтового села під Миколаєвом отримали допомогу продуктами та побутовою хімією.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла заступниця голови громади Юлія Болгак.

За словами Юлії Болгак, пакунки такі, що не всі можуть їх самотужки донести додому.

Прифронтові села Миколаївщини — гуманітарна допомога надходить

"В боксах: олія, каші, макаронні вироби, консерви тощо. В рюкзаках: миючі засоби, зубна паста, порошок для прання. Місцева влада забирає це з гуманітарного штабу Червоного Хреста ", — розказала Юлія Болгак.

Заступник очільника Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста Аркадій Дабагян говорить, що така допомога може надаватись в залежності від потреби населення.

"Ця допомога надається по лінії червоного хреста України. Періодичність залежить від потреби верств населення. Це або раз на місяць, або раз на два тижні. Це продовольчі набори або побутова хімія", — розповів Аркадій Дабагян.

Нам допомагають всі хто може, сказала староста двох сіл Наталія Панашій, у тому числі Галицинівська громада надає посильну підтримку.

"Але нам трошки важко, бо в нас немає світла, більше ніж пів села. Але думаю, разом ми впораємось", — говорить Наталія Панашій.

Ті, хто залишились допомагають один одному виживати, розповіла жителька села Тетяна. В жінки внаслідок обстрілів вигоріла половина садиби.

"Як ми її ліквідовували? З сусідами, які тут залишились, люди. Прибігали хлопці, в кого вода яка була. В нас ні світла, ні газу немає. Вода, яка в басейні, там є, то ми по парі відер хапали, що могли. Гіллям тушили, камінням кидали, піском. В кого що було, тим і гасили. Самі, своїми силами", — сказала Тетяна.

За словами Наталії Панашій, люди виїжджають у більш безпечні місця: в місто, або в сусідні села та дачі, тому важко визначити скільки людей залишилось в громаді.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело