В Южноукраїнську організували заняття з творчої терапії для дітей та дорослих внутрішньо переміщених сімей, які проживають на території міської громади. Планується цикл таких занять психологічної підтримки та емоційного розвантаження.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка міського центру соціальних служб Алла Дизик.

За словами Алли Дизик, такі заняття у міському центрі організовують щотижня: у середу для дорослих, у п'ятницю для дітей з 12 -ти років. На випадок повітряної тривоги у будівлі центру передбачене укриття.

В Южноукраїнську на Миколаївщині організували постійну арттерапію для внутрішньо переміщених осіб

"Наші практичні психологи адаптують заняття для дітей та дорослих. Якщо психолог бачить, що учасникам занять потрібні індивідуальні консультації, він пропонує інші форми роботи. І такі випадки були після першого колективного заняття. Психоемоційні переживання війни можуть бути дуже травматичними для внутрішнього стану і дітей, і дорослих", — розповіла Алла Дизик.

Колективні заняття психологи проводять, використовуючи різні методи арттерапії. Зокрема, малювання, ліплення, створення казок. Форми роботи можуть змінюватися в залежності від потреб групи.

Читайте також: "Миколаївські коледжі. Особливості вступної кампанії"

"З дорослими все набагато складніше, діти відкриваються швидше, із задоволенням виконують завдання. Дорослі більш закриті, бо для них травматична ситуація щодо майбутнього. Багато з них втратили впевненість, що буде завтра. Але визнати, що їм потрібна допомога психолога, дорослим дуже складно", — розповіла Алла Дизик.

Зі слів Алли Дизик, за майже чотири місяці повномасштабної війни людей, котрі готові говорити про свої психологічні проблеми, побільшало. Станом на 22 червня послугами центру соціальних служб користуються 407 сімей внутрішнього переміщених осіб. Загалом на території Южноукраїнської громади близько трьох тисяч ВПО.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело