На 13% відсотків збільшився бюджет Кіровоградської області порівняно з таким же періодом минулого року. За п'ять місяців він складає три мільярда 100 мільйонів гривень – на 350 мільйонів гривень більше, ніж торік. З яких джерел поповнюється бюджет та чи мають заборгованість з видатків, розповів заступник голови обласної військової адміністрації Сергій Шеремет.

Доходи бюджету

Дефіциту немає. Як війна впливає на бюджет Кіровоградської області

Податок на доходи з фізичних осіб – це майже 70% надходжень. "Збільшилася мінімальна заробітна плата на 8,4% у порівнянні з минулим роком. Також заробітна плата військовослужбовців – це те, що вплинуло на податки з доходів фізичних осіб, які нам і дали такий приріст по відношенню до аналогічного періоду минулого року", – сказав Сергій Шеремет.

Зі слів Сергія Шеремета, за березень і квітень 100 підприємств області призупинили свою роботу через відсутність пального. Через це бюджет недоотримав 20 мільйонів гривень, але це не мало великий вплив на дохідну частину. Нині майже 80 таких підприємств поновили свою роботу.

Перша п’ятірка найбільших бюджетоутворюючих підприємств області, які стабільно платять податки виглядає наступним чином: підприємство з видобутку уранової руди, філія Укрзалізниці, компанії з розподілення, транспортування та постачання електроенергії споживачам та підприємство роздрібної торгівлі.

Заступник директора обласної енергопостачальної компанії Олег Соловйов розповів, протягом п'яти місяців 2021 року компанія сплатила 25 мільйонів гривень податків, протягом п'яти місяців 2022 року – 57 мільйонів.

На роботу компанії війна вплинула наступним чином: "Перш за все це платіжна спроможність населення. Якщо бюджетні установи, військові установи, підприємства більш-менш сплачують рівномірно та стабільно, населення на сьогодні заборгувало 85 мільйонів. Це 80% від загального нарахування за місяць по області. За цих побутових споживачів сплачує бюджет, сплачують інші підприємства, за рахунок коштів яких ми можемо якось компенсувати та вирівняти всі розрахунки між учасниками ринку", – каже Олег Соловйов.

Збільшили під час війни сплату податків у бюджет області компанія з роздрібної торгівлі, каже фахівчиня із зв’язків з громадськістю компанії Євгенія Котенко.

"Якщо порівнювати дані з минулим роком, то станом на 31 травня 2021 року ми заплатили податків 78 мільйонів, зараз цей показник – 110 мільйонів. Це пов’язано з тим, що ми все ж таки продовжуємо відкривати нові торгові точки. За минулий рік було відкрито більше 30 магазинів. І також за період воєнного часу– було відкрито 4 магазини".

Заборгованості з видатків немає

Перевиконання бюджету області дозволяє не мати заборгованості з видатків, каже Сергій Шеремет. Профінансовані за п'ять місяців видатки по заробітній платі в бюджетній сфері, профінансовані спожиті енергоносії в бюджетній сфері та інші захищені статті видатків: "Це медикаментозне забезпечення, харчування в закладах, трансферти населенню, тобто будь-якої кредиторської заборгованості із зазначених виплат не існує на 1 червня поточного року", – сказав Сергій Шеремет.

За підрахунками Сергія Шеремета, з минулого року у бюджеті залишилися 171 мільйон гривень на утримання автомобільних доріг. Чекають на надходження з держбюджету 715 мільйонів гривень на капітальний ремонт доріг місцевого значення.

Читайте також Через суд. Пенсіонерам Кропивницького повернули право пільгового проїзду без часових обмежень У Кропивницькому відновилися продаж квартир і будинків після відкриття реєстрів нерухомого майна Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело