Волонтерка з Гадяча Ірина Каплій почала виготовляти набори сушених овочів для борщу. Їх передає військовим через волонтерів та надсилає поштою.

У контейнерах в шафі волонтерка із Гадяча Ірина Каплій зберігає висушені овочі. Із них для військових складає борщові набори. Кожен – приблизно на 3 літри окропу.

"30 грамів буряка, 12 грамів моркви, капусти 30 грамів, цибульки 10 грамів і 30 грамів картоплі. І так – пучка перчику солодкого. Крім цього, гіркий перець, бо може хтось його дуже любить, сіль і лавровий лист, і зелень, кріп. І обов’язково томат. 10 хвилин прокипіло, 10 хвилин настоялося – шикарний удався борщ", — говорить волонтерка Ірина Каплій.

Усе для наборів сушить удома. Їх купувала сама, а нині до збору овочів та грошей долучаються благодійники.

"Допомагають всі, сім’я вся. Два сина, дві невістки, тільки хто до них у гості зайде з хлопців – усі труть, ріжуть. Як тільки є якась робота, завжди допомагають. А після того, як я виклала у Facebook пост, то мені зараз пропонують овочі, безплатно на ринку віддають. І вже знайшлися дві сушарки, сьогодні дам роботу. Одні цибулю сушитимуть, інші – зеленню уже насушили", — додає Ірина Каплій.

Овочі натирають та підв’ялюють на повітрі, аби вийшла зайва волога. А далі – поміщають у спеціальну сушарку.

"Якщо її (капусту – ред.) не дуже густо накладати, вона тоді буде до тріску висушуватися. І дуже мало її тут залишиться. Кілограм буряка – це 100 грамів сухого. Капуста ще менше – десь у 12 разів (зменшується обсяг – ред.), буряк у 10, м’ясо у 8 разів", — каже волонтерка Ірина Каплій.

"Якщо на ніч ставити (у сушарку – ред.), то на ранок уже буде капуста готова. Просто подивлятися за морквою, буряком, цибулею. Нижні (шари – ред.) можуть бути уже трошки сухіші. І ми просто оці піддони стараємося перемінювати – нижні наверх", — говорить волонтерка Марина Рудич.

Рецепт набору для борщу Ірина шукала через Інтернет і в інших волонтерів, а потім вдосконалювала.

"Експерименти були тільки з картоплею. Спочатку брусочками підварювали, сушили. Вона виходить дуже тверда, як каменюка, її не розмочиш. Потім пробували пюре розстилати на піддони і теж сушити. Останній варіант – підварювали у лушпайках, потім чистили, терли і підсушували. Якщо в них буде можливість самим варити картоплю і вкидати туди, то це буде найбільш оптимальний варіант", — каже волонтерка Ірина Каплій.

У кожен пакунок Ірина кладе рецепт приготування та записку для отримання відгуків від військових.

"Думаємо, що буде приємно хлопцям нашим. І ми якийсь такий вклад внесемо, наблизимо перемогу нашу", — говорить волонтерка.

Читайте також:

"Хотіла якось долучитися": полтавська кондитерка Альона Манько передає солодощі воїнам

Джерело