Для перших результатів достатньо чотирьох сеансів

Коні лікують. Травмовані на війні військовослужбовці та бійці з ампутаціями кінцівок проходять іпотерапію на Львівщині. Їзда верхи – популярний вид реабілітації у світі. Уже за кілька сеансів це метод позбавляє пацієнтів нервових розладів та порушень сну, також покращує фізичний стан людини. Як коні лікують душу і тіло, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Поранений під час боїв за Харків Данило Іщенко на сеансі іпотерапії четвертий раз. У чоловіка ампутована ліва нога, утім на коні Данило почувається впевнено та усміхається.

Реабілітація за допомогою коней: як на Львівщині лікуються поранені українські воїни – сюжет (Відео)

"Вони допомагають навіть краще спати, після того як людина, ну наприклад, я позаймався з конями, то я стаю більш спокійніший, перестають снитися кошмари. Фізично в мене стає більш міцною спина, м’язи, м'язи тазу, м’язи ніг", – розповідає поранений Данило іщенко.

Спільну мову з твариною знаходить і Анатолій. Військовослужбовець втратив руку під час прориву в Маріуполі.

"Тут багато потрібно працювати у взаємодії з конем, тут як і психологічна складова, і фізично, воно дуже потрібне. Я став працюючи з конем набагато спокійніше, тому що до цього були певні переживання", – каже військовослужбовець ЗСУ Анатолій.

Реабілітація з кіньми починається з нескладних вправ та легкої прогулянки верхи. Згодом іпотерапевти додають більше навантаження на пацієнта. Інші вправи лише для воїнів зі встановленими протезами. Іпотерапія – це один із найдієвіших методів реабілітації, це одночасно фізичне, психологічне та емоційне лікування.

"Якщо йдеться про ампутацію, то там є протез, походка буде нерівна, якщо є нерівна походка то почнуться проблеми зі спиною. Коли ми людину саджаємо на коня, ми ноги виключаємо з процесу, в нас іде опора на таз. Кінь ходить за вершника і формує його правильний руховий стереотип", – наголосила іпотерапевтка Олександра Хандогіна.

Заняття з іпотерапії триває годину. Для перших результатів достатньо чотирьох сеансів.

"Коли ти сідаєш на коня, коли ти максимально розслаблений, коли ти стаєш кентавром одним цілим, то ти просто повторюєш його рухи і імпульс іде в м’язи які у нас напружені, затисли в силу стресів, в силу травм, а тут вони максимально розслабляються туди йде імпульс. Я кажу, це пустити в м’язи дихання", – запевнила іпотерапевтка Наталія Сонечко.

Коні, які нині лікують травмованих воїнів, приїхали з окупованих територій. Вони теж пережили великий стрес.

"Тут більше іде як рівне-рівному, тому що і в неї тривожність. Насправді я побачила, що вони розцвіли, ожили і засяяли і почали набирати вагу, коли ми почали працювати з хлопцями", – додала іпотерапевтка Наталія Сонечко.

Для поранених воїнів в Україні іпотерапію застосовують із 2014 року. За цей час спеціалізовані терапевти допомогли реабілітуватися сотні військовослужбовцям. Нині до них звертаються бійці не лише з втраченими кінцівками, а й з психологічними травмами. Реабілітологи переконані, коні вилікують і таких пацієнтів.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело