8 серпня — 166 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час Президент України Володимир Зеленський заявив, що гарячі напрямки на Донеччині забирають "основні зусилля і багато життів". Ситуація на Донбасі залишається "дуже важкою". Евакуація з Донеччини триває. Перше судно з українським збіжжям затримується на шляху до Тріполі. З портів України вийшли ще чотири судна з продовольством із сумарним вантажем у 170 тис. тонн зерна. Amnesty International "глибоко шкодує про страждання і гнів" через звіт організації про розміщення сил ЗСУ в житлових кварталах та наголошує, що не перекладає на українських військових відповідальність за правопорушення російської армії. Водночас в організації не відмовились від своїх попередніх заяв. Російські війська знову обстріляли майданчик Запорізької АЕС: влучили поруч зі станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива. Унаслідок обстрілу пошкоджені три датчики радіаційного моніторингу. МОЗ надало рекомендації на випадок радіаційної аварії. Американська акторка та продюсерка Джессіка Честейн відвідала Київ. Вона зустрілась із Зеленським та відвідала дитячу лікарню "Охматдит", де їй розповіли про роботу медичного центру під час війни та передали подарунки від малечі. Акторка відвідала дітей із Херсона та Чернігова, які проходять лікування в "Охматдиті".

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що псевдореферендумами Росія закриє будь-яку можливість переговорів з Україною і світом.

Вторгнення Росії в Україну, день 166. Текстовий онлайн

"Позиція нашої держави залишається такою, якою була й раніше: ми нічого свого не віддамо, а якщо окупанти підуть шляхом цих псевдореферендумів, то для себе ж закриють будь-яку можливість переговорів з Україною та вільним світом, які російській же стороні однозначно будуть потрібні в певний момент", – сказав він у своєму відеозверненні. За його словами, усі, хто допомагатиме окупантам у проведенні псевдореферендумів, відповідатимуть, відповідатимуть перед Україною.

Раніше на тимчасово окупованих територіях півдня України російські сили оголосили про намір провести референдум.

Кілька російських ракет влучили по військових об'єктах Вінницької області, є травмовані, повідомили в Командуванні Повітряних Сил ЗСУ.

Збройні сили України ліквідували російських військових зі складу 64-ої окремої мотострілецької бригади, які катували мирних жителів у місті Буча Київської області. Про це повідомляє Управління стратегічних комунікацій ЗСУ.

"Русня показала фото знищених окупантів зі складу 64 окремої мотострілецької бригади з Хабаровська. Саме ця бригада окупаційної армії брала участь у катуваннях українців у Бучі на Київщині", — ідеться в повідомленні.

Буча була в окупації близько місяця. Російські війська залишили місто 31 березня.

Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Міський голова Бучі розповів, що вбивства мирних жителів у Бучі були цілеспрямованими і російські військові склали списки людей, яких хотіли знищити. Правоохоронці виявили катівню в дитячому санаторії. Крім цього, міжнародні судмедексперти встановили, що окупанти застосовували невеликі металеві дротики, які використовували ще за часів Першої світової війни для ураження піхоти. Вони стали причиною смерті десятків цивільних.

Попри усі докази, в Міноборони РФ стверджували, що на територіях під контролем російських ЗС не постраждав жоден місцевий житель, а фото та відео з Бучі — "постановка київського режиму для західних ЗМІ". Після цих заяв, зокрема The New York Times вивчила супутникові знімки міста і виявила, що тіла вбитих мешканців лежали на вулицях Бучі ще з середини березня, а братська могила в місті з'явилася ще 10 березня. Українська влада офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі.

Читайте також

33 дні окупації Бучі: що відбувається у місті після звільнення

Розстріляні коні у Бучі. Як шукали та рятували тварин під час та після російської окупації

"Я встиг озирнутись, діти лежали вбитими" — історія чоловіка, чию сім'ю розстріляли в Бучі

"Просто ходили по дворах і вбивали". Історії тих, хто вижив у Бучі

Джерело