У Миколаєві з'явився новий мурал: на стіні однієї з будівель міста зображено яскраву птаху, яка крилами огортає Україну. Робота входить до циклу оберегових малюнків миколаївських муралістів Альони Мартинової та Дмитра Слепухи.

Чотири райони Миколаєва — чотири мурали. Такий задум у художників. "Птиця-захисниця" друга робота циклу малюнків-оберегів. Ширина муралу приблизно три з половиною метри, висота — чотири з половиною. Фарби та інші матеріали художники купують за власні гроші, час від часу допомагають жителі Миколаєва.

Над цією роботою художники працювали тиждень. На муралі поруч з птахою зображено чотири слов'янські символи-обереги: валькірія, рубежник, алтир та символ роду.

Вкриває крилами Україну. У Миколаєві з'явився мурал

"Наші предки їх використовували, жінки в тому числі. Вони наділяли воїнів якимись рушниками з нашою українсько-слов'янською символікою. Якщо ми не можемо видати всім нашим воїнам рушники з вишитою обереговою символікою, то можна розмістити цю символіку на стінах нашого міста, щоб вона оберігала і жителів нашого міста, і тих самих воїнів", — говорить Альона Мартинова.

В планах художників зробити ще два малюнки із циклу оберегових муралів. Також Дмитро наразі працює ще над одним малюнком, автором ідеї якого є його батько.

Що відомо

Художники-муралісти Олена Мартинова та Дмитро Слепуха створили новий мурал у Миколаєві. На ньому зображена велика риба, яка несе на собі основні пам'ятки міста. Стінопис розташований біля Варварівського мосту на вулиці Великій Морській. Це перша робота з циклу оберегових малюнків.

Читайте також

Вакцинальна кампанія проти COVID-19: що змінилось та які вакцини є на Миколаївщині

У Миколаєві "Центр захисту тварин" спільно із зоозахисниками евакуюють домашніх улюбленців з міста та області

Живий коридор для героїв. У Вознесенську, що на Миколаївщині, вшанували пам'ять загиблих воїнів

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело