Японія вирішила заборонити експорт товарів, пов'язаних з хімічною зброєю в Росію в рамках додаткових санкцій проти Москви у зв'язку з вторгненням Росії в Україну. Крім того, у країні "глибоко стурбовані" можливим застосуванням ядерної зброї Росією.

Про це заявив головний секретар Кабінету Міністрів Японії Хірокадзу Мацуно на пресконференції, повідомляє Reuters, 26 вересня.

"Як єдина країна в світі, що зазнала ядерних атак, ми наполегливо вимагаємо, щоб загроза або застосування ядерної зброї Росією ніколи не мали місця", — заявив Мацуно.

Японія стурбована ядерними погрозами Росії та забороняє поставки хімічної продукції в країну

Відповідаючи на питання, чи схвалює Японія можливе застосування Сполученими Штатами ядерної зброї проти Росії, Мацуно відмовився від коментарів.

26 вересня уряд Японії заборонив експорт матеріалів, які можуть бути використані для виробництва хімічної зброї у 21 російську організацію, включаючи наукові лабораторії. Цей захід був схвалений Кабінетом Міністрів після рішення "Великої сімки" минулого тижня.

Крім того, Мацуно додав, що Японія продовжить співпрацювати з міжнародною спільнотою підтримуючи Україну та посилюючи санкцій проти Росії.

Читайте також

Японія запровадила санкції проти "дочок Путіна" та депутатів Держдуми РФ

Джерело