Очільник футбольної асоціації уже повідомив про це ФІФА.

Футбольна асоціація Данії разом з деякими країнами розглядає можливість запиту до УЄФА з вимогою про припинення членства у ФІФА. Про це Данія повідомила через генерального директора та президента асоціації (DBU) Якуба Єнсена та Єспера Меллера.

Разом з Футбольною асоціацією Данії на такий крок можуть піти інші країни, які невдоволені обмеженнями з боку Міжнародної федерації футболу. Серед них ті, які незгодні з рішенням ФІФА про заборону на використання капітанських пов'язок з написом "OneLove" на матчах чоловічого чемпіонату світу у Катарі.

Данія розглядає припинення членства у ФІФА після заборони грати на ЧС-2022 з пов'язкою Читайте також: "Засмучені рішенням ФІФА". Європейські збірні відмовилися від капітанських пов'язок на підтримку ЛГБТ-спільноти

Незважаючи на те, що кінцеве рішення Футбольна асоціація Данії ще не прийняла, за словами Меллера, консультації щодо виходу з ФІФА з північноєвропейськими федераціями ведуться з серпня цього року.

"Ми повернулися до розгляду такої можливості. Думаю, що можуть виникнути проблеми, якщо Данія піде на це самотужки. Тому потрібно думати над питанням, як відновити довіру до ФІФА. Нам доведеться оцінити те, що сталося, після чого створити стратегію, зокрема з нашими скандинавськими колегами".

Колега Меллера у свою чергу повідомив, що Данія формально не підтримуватиме чинного президента ФІФА Джанні Інфантіно. Чинний президент Міжнародної федерації футболу став єдиним кандидатом на наступних виборах.

"У ФІФА проходять президентські вибори. У ФІФА 211 країн, і я так розумію, що нинішній президент має заяви про підтримку від 207 країн. Данія не входить до числа цих країн і не збирається входити", - додав Якуб Єнсен

Напередодні до цієї заяви Єнсена приєдналась Норвегія. Місцева футбольна влада також не планує підтримувати Інфантіно на наступних виборах і пропонує балотуватися на цю посаду очільниці своєї федерації, незважаючи на те, що прийом заявок на участь у виборах очільника ФІФА закінчився 17 листопада.

Що передувало заяві Футбольної асоціації Данії

Перед стартом ЧС-2022 Данія оголосила, що планує виступити на турнірі в символічному "траурному" комплекті форми - чорному. Це мав бути знак протесту проти експлуатації робітників-мігрантів у Катарі, про яку свідчать розслідування правозахисних організацій.

Таким чином, окрім загальної заборони на використання капітанських пов'язок з написом "OneLove", збірна Данії отримала від ФІФА "персональну" заборону використовувати тренувальну форму з гаслом на підтримку прав людини.

Що відомо Данський футбольний союз є членом ФІФА з 1904 року. А сама країна є однією із засновниць організації. У першому матчі ЧС-2022 збірна Данії зіграла внічию з Тунісом з рахунком 0:0. Наступний матч на чемпіонаті світу в Катарі Данія проведе 26 листопада проти збірної Франції. Наступні вибори президента ФІФА відбудуться 16 березня 2023 року. Єдиний кандидат - Джанні Інфантіно.

Джерело